събота, май 4, 2024
HomeFootballПърви шанс: Гакпо дава победата на ПСВ

Първи шанс: Гакпо дава победата на ПСВ

Ейндховен спечели първия мач от плейофите на Лига Европа с 1:0 срещу Тел Авив. Ранният гол в крайна сметка беше достатъчен за победата, но това оставя всичко отворено за втория етап.

В началото на мача двата отбора се усетиха, преди Айндховен да има първия шанс: домакините разиграха добре напред отляво, Гакпо направи хитро включване в шестнайсеторката и завърши отляво (11). Перфектното начало за отбора на Роджър Шмидт.

Този гол даде кураж на фаворитите от Холандия. Домакините, за които Гьотце изигра доста незабележимо първо полувреме, натиснаха за 2:0, ударът с глава на Мадуке беше твърде нескопосан (14.), а Гутиерес също не внесе необходимата точност при завършването си с глава. Тел Авив не направи почти нищо в офанзивен план, като единствено Битон се разписа от свободен удар (27-и). PSV беше по-опасен, а Захави пропусна и втори гол за своя отбор от свободен удар преди почивката (38-и).

През второто полувреме играта се изравни напълно. Айндховен владееше повече топката и контролираше мача, но не успя да се възползва от последствията за втория гол. Въпросът беше по-скоро да стоим сигурно отзад и да не допуснем изравняване. Тъй като гостите също бяха напълно беззъби в атака, резултатът остана 1:0, оставяйки всичко отворено за ответния мач в Тел Авив след седмица.