петък, май 3, 2024
HomeSerie AПулишич прилича на Бирхоф: Милан доминира при домашния си дебют

Пулишич прилича на Бирхоф: Милан доминира при домашния си дебют

AC Milan започна сезона у дома с яростна и заслужена победа с 4:1 над FC Torino. Новото лятно попълнение Пулишич откри резултата за росонерите.

Милан направиха безупречен старт на новия сезон: Росонерите последваха откриващата си победа с 2:0 във ФК Болоня с домакински успех с 4:1 над Торино в събота вечер. Мачът започна лошо за гостите, които трябваше да сменят голмайстора си Санабрия с контузия след само 22 минути. След половин час задачата за спечелване на точка в Милано стана още по-трудна, защото Лофтъс-Чийк навлезе динамично в наказателното поле и подаде перфектно на бившия си (в Челси) и нов съотборник Пулишич. Пулишич не пропусна да се възползва от шанса и с удар с левия крак (33.) направи 1:0.

Това беше много специален гол за Пулишич: от въвеждането на правилото за трите точки през сезон 1994/95 г. играч е отбелязвал в първите си два мача в Серия А за Милан само четири пъти. Само Андрий Шевченко, Марио Балотели, Жереми Менез и Оливер Бирхоф са постигали това постижение.

Трябваха само три минути след откриващия гол, за да замлъкне Сан Сиро за момент: С необходимата порция късмет напредналият централен защитник на Торино Шурс преодоля изненадания страж на AC Майгнан (36.). Росонерите не искаха да оставят това така и изпращаха една след друга атакуващи вълни към противниковата врата. Те бяха възнаградени в 43-ата минута, когато съдията Маурицио Мариани, гледайки видеозаписа, им отсъди дузпа за игра с ръка, която Жиру реализира в горния десен ъгъл. Преди почивката Тео – Рафаел Леао бе подал перфектно на своя капитан – увеличи преднината си на 3:1 с нахален шут с външната страна на крака (45.+2).

Втори видеоматериал, втора уверена дузпа за Жиру

Около десет минути след почивката Милан отново бе опасно близо: Лофтъс-Чийк се провали с опита си за тунел срещу вратаря Милинкович-Савич (56.). Малко по-късно Мариани – отново след видеозаписи – за втори път отсъди дузпа, която Жиру не пропусна (65.). Шурс беше хванал по-силно Рафаел Леао за крака, впоследствие португалецът също беше заменен.

Освен Окафор играха и другите нови попълнения Саму Чукуезе и Муса (дебют за Милан). Триото обаче не успя да привлече особено внимание към себе си. Росонерите свалиха на няколко скорости и успяха да удържат заслужена победа с 4:1.

Залогът ще бъде много по-висок в следващите два мача: Следващият петък (20.45 ч.) отборът на Стефано Пиоли е домакин на Рома, който е под напрежение и който също загуби от Хелас Верона в събота. След международната пауза Милан ще се изправи срещу Интер Милано на 16 септември – реванш от неотдавнашния полуфинал в Шампионската лига и шампионите от 2022 и 2021 г. Торино е домакин на ЦФК Дженоа на 3 септември (18.30 ч.).