сряда, май 8, 2024
HomeTennisПроблеми заради стоновете: Джокович се подиграва на зрителите

Проблеми заради стоновете: Джокович се подиграва на зрителите

Тенис звездата Новак Джокович отново достигна до финала на Уимбълдън. По пътя към него: борба с публиката

Твърда битка: Новак Джокович се изправи не само срещу съперника си Яник Синер на полуфинала, но и срещу публиката. Повод за това беше наказанието за шумно стенание, както съобщава „Sport1“. Твърди се, че в четвъртия гейм на втория сет Джокович е възпрепятствал Синер с шумното си стенание. Сърбинът е реагирал с неразбиране.

„Инцидентът можеше да промени целия ход на мача. Бях много нервен и трябваше да се събера. Това се случи за първи път в кариерата ми“, каза Джокович за инцидента в интервю след победата си. Подобно нещо „никога не му се е случвало преди. Не съм имал усещането, че съм попречил на съперника си. Но това беше решението и аз трябва да го приема“.

Малко след наказанието след това той трябваше да се пребори с публиката, която беше предимно на страната на Синер. Когато Джокович сервираше и южнотиролецът имаше два сетпойнта в четвъртия сет, бившият номер едно пусна първия сервис – и се подразни от реакцията на някои зрители.

Жест „Вой „

Сърбинът тогава прекъсна подготовката си за втория сервис, очевидно вдигна саркастично палец и изчака нещата да се успокоят – и изведнъж грешникът пухтеше. Той не успя да вземе и двата сетпойнта. Когато Джокович успя да задържи подаването си за 5:5, той провокира с жест „вой“ по посока на зрителите.

Джокович е само на крачка от това да бъде коронясан за пореден път като шампион на Уимбълдън. Седемкратният шампион и победител в последните четири издания на „Ол Ингланд Чемпиънс“ се класира за девети път на финала, като победи Синер с 6:3, 6:4, 7:6 (7:4).