hétfő, április 29, 2024
HomeTennisBaj van a nyögések miatt: Djokovic gúnyolódik a nézőkön

Baj van a nyögések miatt: Djokovic gúnyolódik a nézőkön

A teniszsztár Novak Djokovic ismét bejutott a wimbledoni döntőbe. Útközben: harc a közönséggel

Kemény küzdelem: Novak Djokovic nemcsak ellenfelével, Jannik Sinnerrel párbajozott az elődöntőben, hanem a közönséggel is. A kiváltó ok egy hangos nyögésért kapott büntetés volt – számolt be róla a Sport1. A második szett negyedik játékában Djokovic állítólag hangos nyögdécselésével akadályozta Sinnert. A szerb erre értetlenül reagált.

„Az incidens megváltoztathatta volna a mérkőzés egész menetét. Nagyon ideges voltam, és össze kellett szednem magam. Ez volt az első alkalom a pályafutásomban” – mondta Djokovic az incidensről a győzelme utáni interjúban. Ilyesmi „még soha nem történt vele. Nem volt az az érzésem, hogy akadályoztam az ellenfelemet. De ez volt a döntés, és ezt el kell fogadnom”.

Nem sokkal a büntetés után aztán meg kellett küzdenie a közönséggel, akik többnyire Sinner oldalán álltak. Amikor Djokovic adogatott, és a dél-tiroliaknak két szettlabdája is volt a negyedik játszmában, a korábbi világelső elpuskázta az első szerváját – és bosszankodott néhány néző reakcióján.

„Üvöltés” gesztus

A szerb ekkor megszakította a második adogatásra való felkészülését, láthatóan szarkasztikusan felemelte a hüvelykujját, és várta, hogy megnyugodjanak a kedélyek – majd hirtelen Sinner puffant. Mindkét szettlabdát nem tudta kihasználni. Amikor Djokovicsnak sikerült megtartania az adogatását 5:5-re, egy „üvöltő” gesztussal provokált a nézők irányába.

Djokovic már csak egy lépésre van attól, hogy ismét wimbledoni bajnok legyen. A hétszeres bajnok és az elmúlt négy All England Championships győztese kilencedik alkalommal jutott be a döntőbe azzal, hogy 6-3, 6-4, 7-6 (7-4) arányban legyőzte Sinner-t.