събота, април 27, 2024
HomeFootballПосланието на Рюдигер към Tchouameni - Има ли последствия от втората грешка...

Посланието на Рюдигер към Tchouameni – Има ли последствия от втората грешка на Начо?

Както са постоянни изявите на Реал Мадрид през този сезон, толкова непостоянна е и ситуацията с кадрите в централната защита на „белите“. За капитана Начо вторият червен картон през този сезон може да има последствия

Второто полувреме на трудното гостуване на промотирания Алавес беше продължило по-малко от десет минути, когато капитанът Начо, на всичкото отгоре, се провини в недисциплинираност за втори път този сезон. При победата с 3:0 като гост срещу изненадата Жирона в края на септември 24-кратният испански национал (един гол) вече беше изгонен с директен червен картон – включително с публично извинение и порицание от треньора Карло Анчелоти. Този път обаче отборът на Начо не водеше с три гола, а се бореше да отбележи.

Като незабавна реакция на отстраняването на Начо, Анчелоти свали от терена своя ветеран Лука Модрич и го замени с универсалния Орелиен Чуамени. И той се представи отново

„Не е това, което най-много му харесва, но това е извънредна ситуация“, обясни почти извинително Анчелоти след последния съдийски сигнал. В момент, когато Реал губи един след друг централните защитници – напоследък Давид Алаба – и мадридчани вече трябва да обмислят алтернативи през зимата, играчите с висока степен на надеждност струват теглото си в злато.

„Свикнете с него“, написа Антонио Рюдигер в Instagram със снимка на Чуамени, добавяйки с три усмивки: „Моят партньор в централната защита“. Французинът, който вероятно ще трябва да се примири, че през този сезон ще играе повече в централната защита, отколкото в средата на терена, го приема с чувство за хумор. Обръщайки се към Рюдигер, той написа: „Изглежда, че в бъдеще ще прекарваме още повече време заедно.“

Дали Чуамени ще остане партньор на Рюдигер в средносрочен план?“

Анчелоти, който изигра важна роля за подписването на договора с Чуамени, не може да бъде по-доволен от своя временен централен защитник. Италианецът похвали „силното отваряне“ на Чуамени, „устрема му напред“ и „енергичното“ му поведение в защита. В Испания вече се очаква, че дори ако Начо се завърне след отстраняването си, Чуамени може да остане редом до Рюдигер

Френският национал вече е наричан от съотборниците си „Чуамения“. Препратка към съотборника му Едуардо Камавиня, който в близкото минало също трябваше да напусне позицията си на трениран полузащитник заради още по-дефанзивни задачи.

Ако не се стигне до контузия, Рюдигер и Чуамениа ще защитават рамо до рамо в откриващия мач през 2024 г. срещу Майорка (3 януари, 19:15 ч.). Не са добри новини за предстоящите съперници: досега Чуамени е изиграл 125 минути в центъра на защитата – Реал сам си е вкарал пет гола, но не е допуснал нито един.