петък, май 3, 2024
HomeBasketballПерфектното парти на Пол - Сънс, Мавис и Сиксърс продължават

Перфектното парти на Пол – Сънс, Мавис и Сиксърс продължават

Три отбора се сбогуваха с лятната ваканция, а междувременно Финикс Сънс, Далас Маверикс и Филаделфия 76ърс подхранваха надеждите си за титла. НБА в петък сутринта.

Сънс и Мавс на Запад, Сиксърс на Изток – полето на претендентите в конферентните полуфинали на плейофите в НБА постепенно се запълва след предишните победи на Голдън Стейт Уориърс, Бостън Селтикс, Маями Хийт и защитаващия титлата си Милуоки Бъкс.

Дончич се размина с трипъл-дабъл

За „Маверикс“ продължаването напред срещу „Юта Джаз“ след триумфална победа с 98:96 в Солт Лейк Сити означава спечелване на серия за първи път, откакто отборът на Новицки – сегашният старши треньор Джейсън Кид също беше стълб на отбора тогава – спечели шампионата през 2011 г.Лука Дончич игра с нерви и за малко не постигна трипъл-дабъл с 24 точки, 9 борби и 8 асистенции. Макси Клебер реализира само три от седемте си опита и завърши със седем точки и шест борби.

„Страхотно е. Наистина имах нужда от това. През последните няколко години научихме много“, заяви Дончич пред телевизионния канал TNT след четвъртата победа в шестия двубой с Джаз, чиито герои Майк Конли и Руди Гобърт оставиха много за желаене съответно с единадесет и десет точки. Донован Мичъл (23 точки) например често беше оставен сам на себе си, докато Дончич знаеше, че има на своя страна нетърпеливи конкуренти в лицето на Джейлън Брансън (24), Спенсър Динвиди (19, 4 тройки) и Дориан Фини-Смит (18/10).

„Надявам се, че въпросът вече е решен“, каза треньорът на Мавс Кид в края на черната плейофна серия, като похвали отношението на отбора: „Не сме крещяща група. Не разполагаме с много големи имена – каза Кид. Но играчите се довериха на плана му: „Те си вършат работата.“

„CP3“ уцели 14 от 14

На полуфиналите Маверикс ще се изправят срещу най-добрия отбор в основния кръг – Финикс Сънс. Фаворитите за титлата победиха Ню Орлиънс Пеликанс със 115:109 и също така стигнаха до полуфиналите в Западната конференция с 4-2 победи.

Слънцата, които отново можеха да разчитат на наскоро контузения Девин Букър (13 точки за 32 минути), дълго време изпитваха трудности и в един момент изоставаха с 12 точки в третата четвърт. След това Крис Пол все по-често поемаше инициативата и вкара всичките 14 хвърляния от игра. Това не се е удавало на нито един играч в историята на плейофите. Той завърши вечерта с 33 точки срещу отбора, който някога го беше избрал и с който беше играл през първите си години в лигата.

Sixers отхвърлят седмия мач

Филаделфия 76ers на Джоел Ембийд (33 точки, 10 борби), Тайрийз Макси (25, 5 тройки) и Джеймс Хардън (22, 15 асистенции) завършиха полуфиналните двубои в Източната конференция по-рано. Категоричната победа над Торонто Раптърс със 132:97 донесе четвъртата победа в шестия мач и направи серията срещу Маями Хийт перфектна. 76ers започват с две гостувания срещу най-добрия отбор от Изтока в основния кръг. В другия полуфинал един срещу друг се изправят защитаващият титлата си отбор на Милуоки Бъкс и Бостън Селтикс, воден от германския национал Даниел Тайс. Домакинското предимство в тази серия е на страната на рекордния шампион от Бостън.