вторник, април 30, 2024
HomeBasketballОткриване на финалите: Селтикс обръща 15 точки разлика срещу Уориърс

Откриване на финалите: Селтикс обръща 15 точки разлика срещу Уориърс

Бостън Селтикс спечели първия мач от финалите на НБА срещу Голдън Стейт Уориърс. Решаващ фактор беше яростната последна четвърт.

Селтикс нанесоха първото домакинско поражение на Уориърс за сезона със 120-108 в четвъртък вечер (местно време), като си осигуриха неочаквано ранно предимство по пътя към очакваното първенство. Серия от 17:0 на Даниел Тайс, който беше на терена шест минути и вкара тройка, успокои „Чейс Сентър“ в последната четвърт, след като в един момент домакините водеха с цели 15 точки.

„Те изиграха адски добра четвърта четвърт, трябва да им отдадем дължимото. Това е толкова просто“, каза треньорът на Голдън Стейт Стив Кер.

За Уориърс суперзвездата Стеф Къри се представи особено добре в нападение, като отбеляза най-много точки – 34. Селтикс разпределиха успешните си хвърляния между много повече играчи, като в крайна сметка петима от деветимата предимно използвани специалисти вкараха поне 12 точки. Ал Хорфорд, който вече е на 36 години, записа най-много точки – 26 в първия финален мач в кариерата си.

Селтикс се стремят към първата си титла от 2008 г. насам и тогава отново ще бъдат единствените рекордьори в НБА с 18 победи над Лос Анджелис Лейкърс. Освен това Тайс ще бъде едва вторият германец след Дирк Новицки, който печели титлата. „Сега съм част от него и имам шанса да постигна нещо голямо“, каза 30-годишният играч пред Deutsche Presse-Agentur.