понеделник, април 29, 2024
HomeTennisОлимпийският шампион прекратява кариерата си в тениса на 30-годишна възраст

Олимпийският шампион прекратява кариерата си в тениса на 30-годишна възраст

Вие спечели Откритото първенство на САЩ на двойки, но след тазгодишния турнир от Големия шлем в родината си американецът Джак Сок окачва тенис ракетата си.

Най-късно преди началото на US Open Джак Сок обяви края на кариерата си. При това 30-годишният тенисист се обърна към по-младото си аз в публикация в Инстаграм. „Надявам се, че съм те накарал да се гордееш с мен – осемгодишното момче, което моментално се влюби в тениса“, написа Сок в социалната мрежа. След това той изброи някои от победите си в турнирите и благодари на другарите си. „Без помощта на толкова много хора нищо от това нямаше да се случи“, каза Сок.

В 14-годишната си тенис кариера американецът има редица успехи. Най-големите му успехи са на двойки. През 2014 г. той спечели титлата на Уимбълдън заедно с партньора си в отбора Васек Поспишил. През 2018 г. той повтори това постижение заедно с Майк Брайън, с когото спечели и Откритото първенство на САЩ на двойки през същата година.

Сок привлича специално внимание и през 2016 г., когато печели златния медал на смесени двойки на Олимпийските игри в общоамериканския финал със съотборничката си Бетани Матек-Сандс срещу тенис иконата Винъс Уилямс и Раджев Рам. При мъжките двойки той печели бронз със Стив Джонсън през същата година.

Сок сменя спорта и продължава да печели пари

Но след края на кариерата си Сок не може да спре да играе топка напълно. Както съобщава британският в. „Сън“, професионалният тенисист се е регистрирал в Професионалната асоциация по пикелбол (PPA). Играта е смесица от тенис, тенис на маса и бадминтон.

Според доклада Сок може да спечели добри пари и с пикълбол. Той може да прибира шестцифрена сума годишно с новия си спорт.