вторник, май 21, 2024
HomeBasketball"Означава нещо повече": Ървинг се отличи с 60 точки в мача с...

„Означава нещо повече“: Ървинг се отличи с 60 точки в мача с Nets

Кири Ървинг изравни най-доброто постижение за сезона на Карл-Антъни Таунс, постигнато само ден по-рано при гостуването на Brooklyn Nets.

Берлинските братя Мориц и Франц Вагнер присъстваха на живо, докато Ървинг вкара повече точки от всякога в кариерата си в НБА – макар и като труден съперник. Ървинг вкара 60 точки при победата на Бруклин Нетс над Орландо Меджик със 150:108, като вкара всичките осем тройки на своя отбор във вторник вечерта (местно време). „След първото полувреме се опитвахме да му попречим да стигне до топката – дори това не се получи. Просто не можеш да позволиш на такива играчи да се чувстват комфортно в началото“, каза Франц Вагнер, който завърши с 16 точки. Мориц Вагнер имаше 17 точки, но никой не се интересуваше от това тази вечер в Орландо.

Тема номер едно на разговора беше представянето на Ървинг, който няма право да играе в домакинските мачове в Ню Йорк заради липсата на ваксинация с Корона, а сега стана първият играч в историята на НБА, който отбеляза 60 точки след прекъсване. „Имаше чувството, че е постигнал всичките си върхови постижения в кариерата през първите 12 минути на мача“, каза треньорът Стив Неш за гарда.

Таунс току-що бе постигнал най-добрия си резултат за сезона ден по-рано

Дори Кевин Дюрант, който се отличи с 53 точки срещу Ню Йорк Никс в неделя, беше само помощник в шоуто на Ървинг със своите 19 точки. Дюрант и Ървинг са първите съотборници в историята, които отбелязват поне 50 точки в последователни мачове в НБА. Само ден по-рано Карл-Антъни Таунс вкара 60 точки за Минесота Тимбърулвс – най-добър резултат за сезона, който сега е изравнен с този на Ървинг.

„Когато вкараш много точки като дете, това означава нещо. Когато го правиш тук, в тази лига, срещу най-добрите състезатели, това означава нещо повече“, каза Ървинг след най-добрия си резултат в кариерата. Само през първото полувреме той вече записа 41 точки. Последният път, когато великият Коби Брайънт имаше повече, беше със своите 42 през март 2003 г.