събота, май 18, 2024
HomeMotorsportsНяколко наказания в етап 3: Кевин Бенавидес наследява етапната победа от Кинтанила

Актуални резултати от етап 3 при мотоциклетистите: Няколко състезатели, включително победителят в етапа Кинтанила, са наказани за превишена скорост – Кевин Бенавидес оглавява новия резултат

Третият етап на Рали Дакар 2024 в Саудитска Арабия първоначално завърши с етапна победа за пилота на Honda Пабло Кинтанила. Няколко часа след като най-добрите пилоти пресякоха финалната линия обаче, организаторите на състезанието от ФИМ раздадоха редица наказания за превишаване на скоростта в зони с ограничения на скоростта.

Това засегна най-вече Кинтанила. Чилиецът получи наказание от шест минути. В резултат на това той загуби победата за деня и се смъкна до шесто място. Жоан Бареда Борт (Hero), който бе втори в първия резултат, бе засегнат още по-тежко.

Испанецът получи дванадесет наказателни минути! Ден по-рано той вече беше получил осем наказателни минути за прекалено бързо движение в ограничение на скоростта. Следователно наказанията на Бареда вече възлизат на 20 минути.

Следователно защитаващият титлата си Кевин Бенавидес (KTM) наследи етапната победа. Преднината му пред Рики Брабек беше 1:11 минути. Тя обаче можеше да бъде и по-близка, тъй като състезателят на Honda получи наказателна минута днес (също за превишена скорост).

Адриен ван Беверен (Honda) е новият пилот, който се класира на трето място. Двама състезатели са нови и в топ 10. Тоби Прайс (КТМ) и Скайлър Хаус (Honda) бяха спрели, когато Себастиан Бюлер падна от своя Hero на 320-ия километър.

Те са оказали първа помощ на своя колега. Прайс и Хауес бяха зачетени за това време от организаторите на състезанието. Бюлер бе откаран в болница с хеликоптер. Според първоначалната информация германецът е бил в състояние да движи всичко, но е имал болки в долната част на торса

Хауес се появява на четвърто място в новите дневни резултати, следван от Рос Бранч (Hero). Прайс вече е на девето място. Наказанията оказват влияние и върху общото класиране, като Кинтанила е загубил най-много позиции в челната група.

Бранч продължава да води в генералното класиране. Но тъй като състезателят от Ботсвана също получи минута наказание, преднината му пред Хосе Игнасио Корнехо (Honda) се сви до 3:11 минути. На трето място Бръбек изостава с малко под пет минути.

Кинтанила все още е четвърти, но разликата му нарасна на 16 минути. Кевин Бенавидес е най-добрият пилот на КТМ на шесто място, на 20 минути назад. Бареда изпадна от топ 10.

В класирането на „Malle Moto“ (Original by Motul) Тобиас Ебстер (KTM) спечели третата си поредна етапна победа. Сега той води в този клас с преднина от 38 минути. В общото класиране австриецът се подобри до 26-о място