неделя, април 28, 2024
HomeBundesliga"Никога досега не съм вкарвал такъв гол": Мачовците Мукоко искат да "платят...

„Никога досега не съм вкарвал такъв гол“: Мачовците Мукоко искат да „платят всичко

Националният отбор на Германия до 21 години се държи добре в квалификациите за Европейското първенство. При победата с 3:2 в България голмайсторът Юсуфа Мукоко беше особено надежден.

Този показател е повече от респектиращ: Юсуфа Мукоко вкара три пъти в петък вечерта и 18-годишният нападател вече има единадесет гола след девет международни мача за младежи до 21 години. Нападателят на Дортмунд беше обичайно скромен след победата с 3:2 в България по „ProSieben Maxx“: „Мисля, че получавам топките, от които се нуждая. В крайна сметка нападателят трябва да вкарва головете, а аз го направих днес“.

Германският отбор изоставаше в продължение на 15 минути през първата част, преди Мукоко да вкара важния изравнителен гол в 40-ата минута. Той догони топката в късия ъгъл с десния си крак. „Вероятно вратарят не е очаквал, че ще мога да стрелям с десния крак“, разсъждава левичарят. Той не е загубил самочувствието си въпреки настоящата липса на игрово време в Дортмунд (напоследък три пъти не беше в състава): „Когато съм в наказателното поле, знам къде е вратата, така че не е нужно да гледам към вратаря.

За втория гол за вечерта – съвместна продукция с клубния му колега Карим Адейеми – стражът на България Пламен Андреев имаше огромна заслуга. Осемнайсетгодишният младеж позволи на уж безобиден удар да се промъкне през скобите му. „Никога досега не съм вкарвал такъв гол“, признава Мукоко: „Дори не видях как топката влезе. Чух само как момчетата крещят – тогава и аз бях малко объркан.“

„Ако момчетата все още искат да излязат… „

Около 20 минути преди края бързият нападател направи своя требъл (десен крак, ляв крак, удар с глава) перфектен с глава. Този път асистенцията бе на бившия играч на Дортмунд Ансгар Кнауф. „В момента U21 ми прави много добро“, каза Мукоко: „Виждате също, че съм на правилното място. В крайна сметка става въпрос и за доверие, треньорът ми се доверява и аз му се отблагодарявам за това“.

Така че нямаше значение, че стражът на ДФБ Ноа Атуболу трябваше да прави второ спасяване в продължението на мача. С втората победа и „приятното усещане“ юношите на ДФБ вече можеха да летят към дома, каза Мукоко. Когато в заключение го попитаха дали след требъла си ще хвърли рунд за колегите си, Мукоко обяви: „Ако момчетата все още искат да излязат, аз съм вътре и ще платя всичко“.

След това той ще иска отново да атакува в Дортмунд. Още в петък вечер BVB ги очаква домакински мач срещу Вердер Бремен.