вторник, април 30, 2024
HomeFootballНеймар изпреварва и ликува като Пеле: Бразилия впечатлява при дебюта на Диниз

Неймар изпреварва и ликува като Пеле: Бразилия впечатлява при дебюта на Диниз

Неймар изпревари Пеле като най-добър бразилски голмайстор. 31-годишният футболист вкара гол при победата с 5:1 над Боливия. В процеса на работа той също така отправи малък поздрав към „О Рей“.

В началото мачът не беше под добра звезда за Неймар. Мнозина критикуваха завръщането му в Селесао и биха предпочели твърд разрез след четвъртфиналния изход на Световното първенство – без спорния нападател, който сега играе в Саудитска Арабия. Когато Неймар пропусна дузпа срещу Боливия в 17-ата минута толкова злощастно, че стражът Вискара дори успя да задържи топката, представянето му на стадион „Мангейрао“ в Белем заплашваше да се окаже провал.

Jедва седем минути по-късно обаче Родриго вдигна Бразилия на крака, както очевидно и Неймар. Той оформи крайното 2:0 за Рафиня малко след почивката, преди сам да се разпише в 61-ата минута. В продължението на мача, след като Абрего бе направил 1:4, той дори се развихри, като отбеляза международните си голове в 78 и 79 г.

Неймар имитира възгласа на Пеле

Това означава, че сега той има два гола повече от Пеле, който почина през декември 2022 г. Когато отбеляза гол, той почете паметта на трикратния световен шампион, като скочи и се извиси във въздуха за юмручен удар. Възглас, с който Пеле беше известен.

„Много съм щастлив, нямам думи за това“, каза Неймар. „Никога не съм мислил, че ще постигна този рекорд. Но искам да го кажа ясно: Не съм по-добър от Пеле.“ Той заяви, че винаги е мечтал „да напиша собствената си история, да увековеча името си в историята на бразилския футбол и националния отбор. Това е, което направих днес.“

Временният треньор на националния отбор Фернандо Диниз, който заема поста до поемането му от Карло Анчелоти през следващата година и направи своя дебют срещу Боливия, изрази след мача увереност в своята звезда. „Трудно е да се намери играч, който да му е равен. Той е изключителен талант“, каза 49-годишният специалист.

Петкратните световни шампиони Бразилия се изправят срещу националния отбор на Перу във втората си квалификация в Лима следващия вторник.