понеделник, април 29, 2024
HomeWorld Cup 2022Нападение срещу Нигерия: James е отстранен за два мача

Нападение срещу Нигерия: James е отстранен за два мача

Националният отбор на Англия за жени засега ще трябва да се справя без звездата Лорън Джеймс на Световното първенство по футбол. След нейното нападение вече е обявено и наказанието.

Англия имаше труден момент срещу Нигерия в 16-ия кръг. След 120 минути без гол и от двете страни, едва при изпълнението на дузпи отборът на националния треньор Сарина Вигман надделя с 4:2.

По това време Лорън Джеймс вече не беше на терена. 21-годишната състезателка беше изгонена за нападение след 87-ата минута. След единоборство с нигерийката Мишел Алозие играчът на английския ФК Челси не получи дузпа за свободен удар, а след това умишлено се качи на гърба на Алозие в знак на неудовлетвореност. Това действие бе счетено за достойно за червен цвят едва след намесата на VAR.

Кели като резерва?

Най-вече е известно колко мача ще пропусне Джеймс за „лъвиците“. В четвъртък ФИФА обяви, че полузащитникът е отстранен за два мача. Следователно Джеймс ще пропусне както четвъртфинала срещу Колумбия, така и евентуалния полуфинал срещу победителя от мача между Австралия и Франция. Джеймс ще има право да играе отново само ако достигне до финала.

Спортно, отсъствието на Джеймс представлява горчива загуба за Англия, все пак досега на Световното първенство те са събрали шест точки за голмайстор (три гола, три асистенции). Джеймс е класиран на трето място след Кадиджату Диани от Франция и Хината Миязава от Япония.

Клои Кели е на разположение като евентуален заместник. 25-годишната състезателка беше заменена след отстраняването на Джеймс и реализира решителната дузпа срещу Нигерия.