петък, март 29, 2024
HomeBundesligaНагелсман поставя Толисо под въпрос: "Лерой играе прекалено остро"

Нагелсман поставя Толисо под въпрос: „Лерой играе прекалено остро“

Корентин Толисо (27) участва във всички голове при победата с 3:2 над Лайпциг през първото полувреме – включително и в изравнителния гол на РБ. Юлиан Нагелсман се справи с французина.

Двата гола, допуснати в топ мача срещу РБ Лайпциг, нямаха много общо с атакуващия подход на отбора му, заяви на няколко пъти късно в събота вечер Юлиан Нагелсман. „И двете бяха резултат от загуби на топка“, първата от които дойде от Корентин Толисо през първото полувреме, след като преди това той изигра решаваща роля за откриващия гол на Томас Мюлер, като спечели топката при контрапресия.

„Лерой върна топката твърде рязко“, обясни Нагелсман за неуместното „едно-две“ между Сане и Толисо. „Тогава за Коко е напълно трудно да го изчисти или да го контролира.“

„Той се справи добре в офанзивен план „

Кристофър Нкунку се възползва от спъването на Толисо в средата на терена, за да оформи резултата 1:1 чрез Андре Силва. Толисо пък бързо се отметна от сцената и също участва във второто попадение на Байерн. Силният му пас бе приет от сънародника му Кингсли Коман и подаде на голмайстора Роберт Левандовски в средата.

„Той се справи добре в офанзивен план“, похвали Нагелсман Толисо, чието бъдеще все още не е ясно. Договорът на полузащитника изтича през лятото.

Фактът, че той беше заменен „вече“ след един час, имаше по-малко спортни причини. Очевидно Толисо е получил удар в гърба по време на предполагаемото попадение на Мюлер за 2:1, което малко след това беше отменено заради фаул на Левандовски, и „показа, че гърбът се затваря малко“, както обясни Нагелсман. Джамал Мусиала влезе в игра на мястото на пострадалия Толисо. И младежът също, според Нагелсман, „се справи много добре след смяната си.“