петък, март 29, 2024
HomeMotorsportsМотото на Енгелхарт в борбата за титлата в ADAC GT Masters: "Пълна...

Мотото на Енгелхарт в борбата за титлата в ADAC GT Masters: „Пълна атака в квалификациите“.

Joos Пилотът на Porsche Кристиан Енгелхарт е пълен с боб за уикенда на Заксенринг и дава висока оценка на своя колега Айхансан Гювен

Два състезателни уикенда все още са на дневен ред в ADAC GT Masters през 2022 г. През следващия уикенд (24/25 септември) състезанието ще се проведе на пистата Заксенринг. Финалът ще се проведе на пистата Хокенхайм на 22/23 октомври.

Най-големи шансове в борбата за титлата има лидерът в шампионата Рафаеле Марсиело, който ще се състезава заедно с Даниел Жункадела в Мерцедеса на Landgraf. През последните години Mercedes-AMG GT3 Evo редовно се представя силно на „Заксенринг“. Целта на Марсиело е да увеличи преднината си в класирането преди финала, след като наскоро загуби позиции на пистата Лоузицринг.

На десет точки зад лидера в шампионата Марсиело се намират Кристиан Енгелхарт и Айхансан Гювен. Дуото Йоос спечели първата си победа за сезона с Porsche 911 GT3 R на пистата в Лоузиц и сега иска да окаже допълнителен натиск върху лидера в шампионата на „Заксенринг“.

„Тактиката ни ще бъде същата, както винаги, без други работи в ADAC GT Masters: пълна атака в квалификацията, за да получим добра стартова позиция“, казва Енгелхарт, но също така отбелязва, както е било показано на Заксенринг в миналото, „че поради деградацията на гумите са възможни големи размествания и във втората половина на състезанието, въпреки че изпреварванията са трудни.“

Във връзка с мотото си за атака Енгелхарт разчита изцяло на своя съотборник Гювен: „Айханкан бързо се наложи в ADAC GT Masters като новак и върши сензационна работа. Той направи няколко най-добри квалификационни сесии и не си позволява грешки в състезанието.“

„За мен е удоволствие да се състезавам с него. Искаме да спечелим повече точки от конкурентите си на Заксенринг, за да имаме силна стартова позиция на финала в Хокенхайм“, каза Енгелхарт, шампион на ADAC GT Masters за 2020 г.

Джак Айткен и Алберт Коста също са сред претендентите за тазгодишния шампионат благодарение на силното си представяне в последния състезателен уикенд. С две втори места на „Лаузицринг“ комбинацията от пилоти в Lamborghini на Емил Фрей се изкачи на трето място в класирането.