понеделник, май 20, 2024
HomeBasketballМаями Хийт загубиха първото място - Евакуация в Торонто

Маями Хийт загубиха първото място – Евакуация в Торонто

Маями Хийт загубиха първото място в Източната конференция малко преди края на редовния сезон. Братята Вагнер не успяха да предотвратят тежкото поражение на Орландо Меджик, а в Торонто междувременно се наложи арената да бъде евакуирана.

Срещу Бруклин Нетс Хийт допуснаха загуба с 95:110 и четвърто поредно поражение в събота вечер. Филаделфия 76ърс вече води в Източната конференция, тъй като Милуоки Бъкс също загуби от Мемфис Гризлис със 102:127 въпреки 30-те точки на Джанис Антетокунмпо.

След уплаха и дълъг антракт Торонто Раптърс се придвижиха до важното шесто място на Изток с победа над Индиана Пейсърс със 131:91, която ще означава директно класиране за плейофите. През второто тримесечие се запалва високоговорител и се налага залата да бъде евакуирана. Едва след 70-минутно прекъсване играта най-накрая продължи без зрители.

В дъното на Източната конференция е Орландо Меджик с братята Уагнър, които загубиха поредния си мач през този сезон, като отстъпиха на Сакраменто Кингс със 110:114 след продължения. В този процес Орландо допусна изравнителен гол 21 секунди преди края на редовното време, въпреки че водеше с четири точки. Франц Вагнер беше най-резултатният играч на Magic с 19 точки, а брат му Мориц изигра добър мач с 15 точки, 6 борби и 5 асистенции.

Хюстън Рокетс с Денис Шрьодер спечелиха със 115:98 от Портланд Трейл Блейзърс и подобно на Орландо вече са в дъното на конференцията си с 20 победи този сезон. Шрьодер вкара десет точки, добави осем асистенции и четири откраднати топки, но също така пропусна пет стрелби.