понеделник, април 29, 2024
HomeBundesligaМалко по-различната роля на Кейн срещу Фрайбург

Малко по-различната роля на Кейн срещу Фрайбург

При победата с 3:0 над Фрайбург в неделя Хари Кейн (30) се отличи като нещо повече от асистент. Томас Тухел обяснява малко по-различния подход.

Всъщност трябва да се върнете цели седем месеца назад, за да откриете два поредни клубни мача, в които Хари Кейн не е отбелязал гол. Бившият нападател на Тотнъм, който беше вкарал 13 гола в последните си 14 мача във Висшата лига, през лятото пое към Мюнхен и вкара осем пъти в първите си шест мача в Бундеслигата, плюс в откриващия мач на Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед (4:3).

Сега, с оглед на личното затишие в Копенхаген (2:1) и срещу Фрайбург (3:0), вече може да се говори за осезаема криза за нападателя. Не, разбира се, че не. Защото дори като изключим собствените му голове, ясно се виждат усилията на Кейн от мач на мач да се ориентира по-добре в играта на баварците.

В Копенхаген миналата седмица отне чак до заключителните етапи, преди Кейн да подчертае стойността си за отбора след напълно слаби 70 минути, като с продължението си с глава на Томас Мюлер подготви Матис Тел за 2:1 и в заключителните етапи направи важни фаулове.

Сега, в неделя, се забелязваше, че Кейн беше по-ангажиран от самото начало, като действаше като стабилна лицева опора и дори от време на време се впускаше в дефанзивното полузащитно поле. „Точно това искахме днес“, обясни треньорът Томас Тухел, когато го попитаха. „Разполагахме с двете десетки високо в полето и Хари по-дълбоко. Той участваше в много действия, за да ускори играта, защото след това имахме добри маршрути за бягане на гърба му. Именно това искахме и той се справи добре с това. Това също е нещо, което му харесва – тогава той е повече в играта, повече участва.“

Само след осем минути Лерой Сане можеше да се възползва по-добре от прекрасното воле на Кейн и да завърши, но в 25-ата минута най-добрият играч на Байерн нямаше проблем да вкара в мрежата центриране на своя конгениален партньор за 2:0. Кейн събра четвъртата си асистенция в Бундеслигата и по този начин отбеляза вече дванадесетата си точка в седмото си участие.

Единственото нещо, което не се получи срещу Спортклуб, бяха собствените му завършващи удари, като англичанинът на два пъти стреля ниско покрай далечния ъгъл от почти идентични позиции в половината на десния фланг пред наказателното поле. „Двата му удара към вратата бяха много опасни, така че не се притеснявам за това“, каза по-късно Тухел. Треньорът не се уморява да споменава, че Кейн все още е далеч от 100 процента.