vasárnap, április 28, 2024
HomeBundesligaKane kissé más szerepkörben a Freiburg ellen

Kane kissé más szerepkörben a Freiburg ellen

A Freiburg elleni vasárnapi 3-0-s győzelem alkalmával Harry Kane (30) nem csak asszisztensként tűnt ki. Thomas Tuchel magyarázza a kissé eltérő megközelítést.

Tényleg vissza kell menned bő hét hónapra, hogy találj két olyan klubmeccset egymás után, amelyen Harry Kane nem szerzett gólt. A Tottenham korábbi támadója, aki az utolsó 14 Premier League-meccsén 13 gólt szerzett, nyáron Münchenbe vitte a szériát, és az első hat Bundesliga-meccsén nyolcszor talált be, ráadásul a Manchester United elleni Bajnokok Ligája-nyitányon (4-3).

Most, a Koppenhágában (2:1) és a Freiburg ellen (3:0) elszenvedett személyi hullámvölgy láttán már kézzelfogható válságról lehet beszélni a támadó esetében. Nem, persze, hogy nem. Mert még a saját góljaitól eltekintve is jól látható Kane azon törekvése, hogy meccsről meccsre jobban beletaláljon a bajorok játékába.

A múlt heti Koppenhágában egészen a záró szakaszig kellett várni, mire Kane egy alaposan gyenge 70 perc után kiemelte értékét a csapat számára: Mathys Tel 2-1-es találatát Thomas Müller fejes hosszabbításával készítette elő, és a záró szakaszban fontos szabálytalanságokat vont be.

Most vasárnap érezhető volt, hogy Kane a kezdetektől fogva jobban részt vett a játékban, stabil arcjátékosként működött, és még a védekező középpályára is beugrott időnként. „Ezt akartuk ma – magyarázta Thomas Tuchel edző, amikor megkérdeztük. „A két tízest magasan a mezőnyben, Harryt pedig mélyebben tartottuk. Rengeteg akcióban vett részt, hogy felgyorsítsuk a játékot, mert aztán jó futóutak voltak a hátán. Ezt akartuk, és ő ezt jól csinálta. Ez az, amit ő is szeret – ilyenkor jobban benne van a játékban, jobban részt vesz.”

Alig nyolc perc elteltével Leroy Sané jobban is kihasználhatta volna Kane finom röplabdáját és befejezhette volna, de a 25. percben a Bayern legjobbjának nem okozott gondot a Bayern legjobbjának, hogy kongeniális társa keresztlabdáját a hálóba juttassa 2-0-ra. Kane a negyedik Bundesliga-asszisztját gyűjtötte be, és ezzel hetedik fellépésén már a tizenkettedik gólpasszát szerezte.

A Sport-Club ellen egyedül a saját befejezései nem mentek jól, az angol kétszer is a büntetőterület előtti félpályáról, szinte azonos helyzetből lőtt kevéssel a hosszú sarok mellé. „A két kapura lövése nagyon veszélyes volt, szóval nem aggódom emiatt” – mondta később Tuchel. A tréner nem fárad bele, hogy megemlítse, Kane még messze van a 100 százaléktól.