събота, април 27, 2024
HomeNBAМагията пада в Маями - T-Wolves се интересуват от Шрьодер

Магията пада в Маями – T-Wolves се интересуват от Шрьодер

Орландо Меджик претърпяха неуспех в Маями, докато Ню Йорк Никс все още се справят добре – макар и с капка горчивина. Ще трябва ли Денис Шрьодер да си събере багажа? НБА в сряда сутринта

Два дни след блестящото си представяне срещу Детройт Пистънс Франц Вагнер претърпя неуспех с Орландо Меджик. Орландо загуби с 95:121 от съперника от Флорида Маями Хийт и така претърпя първото си поражение след три поредни победи. Сега двата отбора са с баланс 27-24 в битката за място в плейофите.

Вагнер, който бе поставил най-добрия си резултат в кариерата срещу Пистънс с 38 точки, този път трябваше да се задоволи с 13 точки. 22-годишният играч вкара само пет от 15-те си стрелби от игра (1/7 от тройката), а брат му Мориц този път се спря на три точки. Джими Бътлър беше човекът, който трябваше да влезе в решителната фаза на мача: С осем от 23-те си точки в рамките на 63 секунди в средата на четвъртата четвърт той позволи на Хийт да се оттеглят решително

17 точки на Хартънщайн в MSG

Междувременно Айзея Хартънщайн и Ню Йорк Никс само за кратко не бяха в крак с играта. Три дни след като загубиха у дома от Лос Анджелис Лейкърс, Никс отпразнуваха победа със 123:113 срещу също така недотам силния Мемфис Гризлис (18-33) в „Медисън Скуеър Гардън“. Докато Никс все още бяха без Джулиъс Рандъл (рамо) и ОГ Ануноби (лакът), гостите отново нямаха почти всичките си ключови играчи около трайно контузения Джа Морант. Хартънщайн вкара 17 точки и добави осем борби. Най-добрият реализатор на домакините беше Донте ДиВинченцо с 32 точки, а звездният играч Джейлън Брансън трябваше да напусне мача с контузия в глезена в четвъртата четвърт и 27 точки на сметката.

Победата донесе на Ню Йорк (33-18) десет победи от последните единадесет мача, като само Лейкърс спряха тази серия.

Завръщането на Ървинг в Бруклин е успешно – OKC вече не са първи на Запад

Максимилиан Клебер (седем точки) имаше повод за празнуване, тъй като Далас Маверикс (28-23) постигна победа със 119:107 като гост на Бруклин Нетс (20-30). Лука Дончич (35 точки, 18 борби, девет асистенции) и Кайри Ървинг (36 точки, включително алей-ууп забивка) държаха здраво юздите в ръцете си за тексасците. За Ървинг това беше успешно завръщане към предишната станция на кариерата му. „Чувствах се сякаш съм си у дома“, каза гардът, който беше зает да раздава автографи и да позира за селфита след мача.

Юта Джаз (28-26) сложиха точка в битката за плейофите и поставиха на колене водещия отбор Оклахома Сити Тъндър (35-16) със 124:117. Финландецът Лаури Марканен беше най-резултатен в мача с 33 точки и единадесет борби, а в резултат на поражението ОКС отстъпи първото място на Запад на намиращия се във форма Лос Анджелис Клипърс (34-15).

Денят на крайния срок наближава: Ще премине ли Шрьодер в Минесота?

Медиите в САЩ свързват капитана на ДББ Денис Шрьодер с преминаване в Минесота Тимбъруулвс (35-16) – водещ отбор в Западната конференция – малко преди края на трансферния период. Ти-Уолвс са на трето място след поражението със 123:129 от Чикаго Булс (24-27) и според информация на „The Athletic“ се твърди, че се интересуват от гарда от Брауншвайг. Очаква се MVP на световното първенство да даде на състава около Антъни Едуардс и Карл-Антъни повече дълбочина като отборен играч. Шрьодер играе за Торонто Раптърс от този сезон и има още един сезон до края на договора си. Четвъртък (местно време) е денят на крайния срок в Северна Америка