szerda, május 1, 2024
HomeNBAA Magic Miamiban bukik - Schröder iránt érdeklődik a T-Wolves

A Magic Miamiban bukik – Schröder iránt érdeklődik a T-Wolves

Az Orlando Magic vereséget szenvedett Miamiban, míg a New York Knicks továbbra is jól áll – bár egy cseppnyi keserűséggel. Dennis Schrödernek csomagolnia kell? Az NBA szerda hajnalban

Két nappal a Detroit Pistons elleni bravúros teljesítménye után Franz Wagner visszaesést szenvedett az Orlando Magicnél. Az Orlando 95-121-re kikapott a floridai rivális Miami Heat otthonában, és ezzel zsinórban három győzelem után először szenvedett vereséget. Mindkét csapat 27-24-re áll a rájátszásért folytatott harcban.

Wagner, aki a Pistons ellen 38 ponttal beállította karrierje legjobbját, ezúttal 13 ponttal kellett beérnie. A 22 éves játékos 15 dobásából mindössze ötöt értékesített mezőnyből (1/7 hármast), míg testvére, Moritz ezúttal három pontnál ragadt le. Jimmy Butler a meccs döntő szakaszában volt a húzóember: 23 pontjából nyolcat 63 másodperc alatt szerzett a negyedik negyed közepén, így döntően elhúzott a Heat

17 Hartenstein pont az MSG-ben

Közben Isaiah Hartenstein és a New York Knicks csak rövid időre szakadt le a pályáról. Három nappal a Los Angeles Lakers elleni hazai vereség után a Knicks 123:113-as győzelmet ünnepelhetett a Madison Square Gardenben a szintén alulmaradt Memphis Grizzlies (18-33) ellen. Míg a Knicks továbbra is nélkülözte Julius Randle-t (váll) és OG Anunoby-t (könyök), addig a vendégeknél ismét gyakorlatilag minden kulcsjátékosuk hiányzott a tartósan sérült Ja Morant körül. Hartenstein 17 pontot dobott és nyolc lepattanót tett hozzá. A hazaiak legjobb pontszerzője Donte DiVincenzo volt 32 ponttal, míg az All-Star Jalen Brunson a negyedik negyedben bokasérüléssel kellett elhagynia a meccset, 27 pontjával

A győzelemmel a New York (33-18) az utóbbi tizenegy meccséből tíz győzelemnél jár, ezt a sorozatot csak a Lakers állította meg.

Sikeres volt Irving visszatérése Brooklynba – az OKC már nem első Nyugaton

Maximilian Klebernek (hét pont) volt oka az ünneplésre, a Dallas Mavericks (28-23) 119-107-es idegenbeli győzelmet aratott a Brooklyn Nets (20-30) otthonában. Luka Doncic (35 pont, 18 lepattanó, 9 assziszt) és Kyrie Irving (36 pont, köztük egy alley-oop lay-up) végig kézben tartották a gyeplőt a texasiaknál. Irving számára ez egy sikeres visszatérés volt korábbi pályafutása állomásához. „Olyan érzés volt, mintha otthon lennék” – mondta az irányító, aki a meccs után autogramosztással és szelfipózolással foglalatoskodott.

A Utah Jazz (28-26) letette a névjegyét a rájátszásért folytatott küzdelemben, és 124:117 arányban térdre kényszerítette a listavezető Oklahoma City Thundert (35-16). A finn Lauri Markkanen 33 ponttal és tizenegy lepattanóval volt a meccs nyerőembere, az OKC pedig a vereség következtében elvesztette nyugati első helyét a jó formában lévő Los Angeles Clippers (34-15) ellen

Közeledik a határidő napja: Schröder Minnesotába költözik?

Az amerikai média a DBB csapatkapitányát, Dennis Schrödert az átigazolási időszak vége előtt nem sokkal a nyugati konferencia egyik élcsapatához, a Minnesota Timberwolveshoz (35-16) való költözéssel hozza összefüggésbe. A T-Wolves a Chicago Bulls (24-27) 123-129-es legyőzése után a harmadik helyen áll, és a „The Athletic” információi szerint állítólag érdeklődnek a braunschweigi irányító iránt. A világbajnokság MVP-jétől azt várják, hogy lepattanózóként nagyobb mélységet adjon az Anthony Edwards és Karl-Anthony körüli alakulatnak. Schröder az idei szezon óta a Toronto Raptorsnál játszik, és még egy szezon van hátra a szerződéséből. Észak-Amerikában helyi idő szerint csütörtökön van a deadline day