събота, април 27, 2024
HomeBasketballЛудвигсбург стига до четвъртфиналите на Шампионската лига

Лудвигсбург стига до четвъртфиналите на Шампионската лига

Людвигсбург достигна предсрочно до четвъртфиналите на Шампионската лига. Въпреки че гигантите загубиха с 91:93 (42:54) от Галатасарай Истанбул във вторник, те вече не могат да бъдат изместени от първите две места в група J, след като спечелиха първия мач със 100:80.

В елиминационния кръг осемте най-добри клуба ще се борят във формат „най-добър от три“ през април за място във финалната четворка.

Домакините на моменти водеха с 16 точки разлика (41:25/13-ата минута). Лудвигсбург можеше да загуби само с 19 точки, за да спечели директното равенство. Отборът на старши треньора Джош Кинг успя да намали дефицита, по-специално благодарение на силния Джейвон Грейвс. Въпреки това кратките изблици на слабост поддържаха напрежението в мача. Гигантите влязоха в последния период с преднина от 65:78.

Гостите бързо изясниха всичко с добра серия в четвъртата четвърт, въпреки че не успяха да обърнат напълно мача. Топ реализаторът Грейвс завърши с 26 точки