hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballA Ludwigsburg bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe

A Ludwigsburg bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe

Az

Ludwigsburg idő előtt bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. Bár az óriások kedden 91:93 (42:54) arányban kikaptak a Galatasaray Isztambul otthonában, a J csoport első két helyéről már nem lehet őket kiszorítani, miután az első mérkőzést 100:80-ra megnyerték

A kieséses szakaszban a legjobb nyolc klub áprilisban a legjobb három közé jutásért küzd majd a Final Fourba jutásért.

A házigazdák időnként 16 ponttal is vezettek (41:25/13. perc). A Ludwigsburg csak 19 ponttal kaphatott ki, hogy megnyerje a fej-fej melletti döntetlent. Josh King vezetőedző csapata elsősorban az erős Jayvon Gravesnek köszönhetően tudta csökkenteni a hátrányt. Rövid gyengeségek azonban továbbra is feszülten tartották a meccset. A záró játékrészre 65:78-as vezetéssel az Óriások mentek.

A vendégek a negyedik negyedben egy jó hajrával gyorsan mindent tisztáztak, bár teljesen megfordítani nem tudták a meccset. A legjobb pontszerző Graves 26 ponttal zárt