петък, април 19, 2024
HomePremier LeagueЛивърпул се противопостави на Астън Вила на Джерард, за да остане в...

Ливърпул се противопостави на Астън Вила на Джерард, за да остане в крачка с Ман Сити

ФК Ливърпул постигна важна победа в Астън Вила в мач на разменено гостуване, за да се изравни по точки с лидерите Ман Сити. Но „червените“ дълго време се бориха срещу нахалните „вилани“.

Всичко беше делово още от първото действие, отчасти защото домакините веднага бяха агресивни срещу „червените“. Юрген Клоп, който започна с петима нови играчи (Матип, Цимикас, Кейта, Джоунс и Диого Жота) в сравнение с равенството 1:1 срещу Тотнъм (Конате, Хендерсън, Тиаго, Салах и Робъртсън бяха пощадени (засега)), видя първия гол още в третата минута. Но тя прозвуча във вратата на гостите, след като Дъглас Луис проследи спасяването на Алисон и вкара от близко разстояние. Преднината обаче продължи съвсем кратко, тъй като Матип отговори с 1:1 (6-и), след като свободен удар не беше изчистен от Вила.

След това се разви оживена размяна на удари. Високото темпо от яростните начални минути първоначално не намаля, но действията в близост до вратата станаха по-малко. След това „червените“ все повече овладяваха играта и създадоха добри шансове чрез Мане (20-и) и Кейта (35-и), но загубиха полузащитника Фабиньо, който се контузи в бедрото и след половин час трябваше да бъде заменен от Хендерсън. До почивката темпото и интензивността малко спаднаха, отчасти защото виланите сякаш искаха да спасят равенството и се защитаваха плътно.

Mané обръща мача

Ситуацията беше същата и след почивката: домакините търсеха контраатаки и затрудняваха нападението на „червените“. Два свободни удара на Александър-Арнолд (48-ми, 57-ми) донесоха първата опасност през второто полувреме, но Ливърпул не успя да пробие от игра. Ето защо следващият гол дойде от нищото: Мане с глава прехвърли Луис Диас за 2:1 (65.).

След това играта отново се раздвижи, Ингс изведнъж се оказа свободен пред Алисон, но не успя да преодолее стража (69.). От другата страна Матип изпробва Мартинес след корнер (76.), както и Кейта от втория ред (82.). В заключителните минути „виланите“ имаха два добри шанса чрез Ингс, но нападателят първо намери майстора си в лицето на Алисон (84-ата минута), а след това беше в аут (86-ата минута).

Ливърпул просто искаше да получи последните минути над времето – и го направи успешно, защото Астън Вила нямаше средства да стане опасен отново. Сега „червените“ са с равни точки с лидерите Сити, но трябва да продължат да се надяват на подхлъзване от страна на съперниците си, които са изиграли един мач по-малко.

Финалът за Купата на Англия е между Ливърпул и Челси в събота (17.45 ч.). Астън Вила приема Кристъл Палас в мач от лигата в неделя (15:00 ч.).