вторник, май 21, 2024
HomeNBAЛейкърс отново се провалиха срещу Nuggets - Джеймс оставя бъдещето отворено

Лейкърс отново се провалиха срещу Nuggets – Джеймс оставя бъдещето отворено

Лос Анджелис Лейкърс са рекордните шампиони в НБА, а Денвър Нъгетс са защитаващите се шампиони. Както и миналата година, сезонът на Леброн Джеймс приключва в този двубой

Лос Анджелис Лейкърс отново не успяха да победят Денвър Нъгетс в плейофите на НБА и по този начин отново изпуснаха водачеството от ръцете си. Рекордьорите по титли в НБА загубиха със 106:108 от защитаващите титлата си в понеделник вечерта (местно време) в Денвър, допускайки решително четвърто поражение в петия мач от плейофната серия.

Двата отбора се бяха изправили един срещу друг във финала на Западната конференция миналата година, като Нъгетс спечелиха серията с 4:0 и продължиха да печелят титлата срещу Маями Хийт на финала.

Мъри се отличи с 32 точки

Тази година „Лейкърс“ бяха отстъпили веднъж с 20 точки и два пъти с 12 точки при пораженията си. В петия мач „Лейкърс“ бяха с девет точки аванс в средата на третата четвърт, след което загубиха контрола. Професионалистът от Nuggets Джамал Мъри подпечата победата с последната стрелба и натрупа общо 32 точки.

„Не знам какво да кажа. Просто съм щастлив за нас“, заяви Мъри. Никола Йокич отбеляза 25 точки. Леброн Джеймс се отчете с 30 точки, 11 асистенции и 9 борби за Лейкърс. Той не успя да предотврати края на 21-ия си сезон в НБА.

И така, всичко си остава по старому: никога досега отбор от НБА не е обръщал изоставането си от 0:3 в серията в плейофите.

Джеймс избягва въпросите за бъдещето

Какво ще е бъдещето на Джеймс, който е вече на 39 години, предстои да разберем. Рекордьорът по отбелязани точки в НБА може да се откаже от договора си през лятото и евентуално да сбъдне голямата си мечта: да играе в отбор с най-големия си син Брони. 19-годишният младеж играе баскетбол в колежа и вече се е регистрирал за предстоящия Драфт на НБА.

„Преди всичко свалям шапка на защитаващите титлата си, страхотен отбор, добре трениран, направиха правилните ходове, за да спечелят тази серия, трябва да им отдадем дължимото“, каза Джеймс, избягвайки въпросите за бъдещето си: „Искам само да мисля за семейството си. Ще се съсредоточа върху тях“. А след това ще се подготвя със САЩ за Олимпийските игри в Париж (26 юли – 11 август).

Какво следва след това? В последно време той не е „мислил много за това. В крайна сметка момчето ще направи това, което иска – казвам момчето, но той вече е млад мъж – ще реши по кой път иска да поеме в кариерата си.“

OKC разгромиха Пеликанс – Селтикс водят с 3:1

Оклахома Сити Тъндър току-що бяха спечелили четвъртия си мач от четири срещу Ню Орлиънс Пеликанс, за да се класират за следващия кръг. Гостите все още изоставаха с пет точки при 97:89 в последната четвърт, но след това поеха контрола и надделяха. Шай Гилджъс-Александър и Дженън Уилямс отбелязаха по 24 точки. За Пеликанс, които трябваше да се справят без контузената си звезда Зион Уилямсън през цялата серия, Си Джей Макколъм беше най-добрият халф с 20 точки.

В серията между Маями Хийт и Бостън Селтикс фаворитите Селтикс спечелиха третата си победа и могат да се класират за втория кръг с още една победа след 102:88.