събота, април 20, 2024
HomeFootballЛацио трябва да се справи без голмайстора си Имобиле до почивката за...

Лацио трябва да се справи без голмайстора си Имобиле до почивката за Световната купа

Тежка загуба за Лацио: В седемте състезателни мача до почивката за Световната купа в средата на ноември римляните със сигурност ще трябва да се справят без капитана Чиро Имобиле.

Immobile се контузи в неделното равенство 0:0 в Серия А с Удинезе Калчо и бе заменен само след половин час. Прегледите в сряда показаха, че в левия бедрен мускул на нападателя има умерено нараняване.

Все още не е ясно колко точно време 32-годишният играч ще отсъства от игра. Това ще бъде установено чрез допълнителни тестове през следващите дни. Въпреки това е малко вероятно Имобиле да играе за Лацио преди Световното първенство в Катар, за което европейският шампион Италия не се е класирал. „Ще направя всичко възможно да се върна възможно най-скоро. Благодаря ви за съобщенията“, пише той в Instagram.

С шест гола от десет мача Имобиле оглавява класацията на голмайсторите в Серия А заедно с Душан Влахович (Ювентус Торино) и бившия играч на Бремен Марко Арнаутович (ФК Болоня). Бившият играч на Дортмунд може да бъде заменен в центъра на атаката на Лацио от Фелипе Андерсон (32 г.) или Педро (35 г.). На римляните, които в момента заемат пето място в таблицата на Серия А, им предстоят още седем състезателни мача в рамките на четирите седмици до почивката за Световното първенство.