Site icon Sports of the Day

Лацио трябва да се справи без голмайстора си Имобиле до почивката за Световната купа

Тежка загуба за Лацио: В седемте състезателни мача до почивката за Световната купа в средата на ноември римляните със сигурност ще трябва да се справят без капитана Чиро Имобиле.

Immobile се контузи в неделното равенство 0:0 в Серия А с Удинезе Калчо и бе заменен само след половин час. Прегледите в сряда показаха, че в левия бедрен мускул на нападателя има умерено нараняване.

Все още не е ясно колко точно време 32-годишният играч ще отсъства от игра. Това ще бъде установено чрез допълнителни тестове през следващите дни. Въпреки това е малко вероятно Имобиле да играе за Лацио преди Световното първенство в Катар, за което европейският шампион Италия не се е класирал. „Ще направя всичко възможно да се върна възможно най-скоро. Благодаря ви за съобщенията“, пише той в Instagram.

С шест гола от десет мача Имобиле оглавява класацията на голмайсторите в Серия А заедно с Душан Влахович (Ювентус Торино) и бившия играч на Бремен Марко Арнаутович (ФК Болоня). Бившият играч на Дортмунд може да бъде заменен в центъра на атаката на Лацио от Фелипе Андерсон (32 г.) или Педро (35 г.). На римляните, които в момента заемат пето място в таблицата на Серия А, им предстоят още седем състезателни мача в рамките на четирите седмици до почивката за Световното първенство.