четвъртък, май 2, 2024
HomeSerie AЛацио се докосва до шестото място благодарение на щастливия удар на Имобиле

Лацио се докосва до шестото място благодарение на щастливия удар на Имобиле

Lazio Рома влезе в контакт с международните места – след много слаб старт на сезона, забележете. Лидерът Чиро Имобиле вкара от бялата точка с последното действие в мача при победата с 1:0 над намиращия се на върха Фиорентина.

Докато Рома последно претърпя първото си поражение за сезона в Шампионската лига при загубата с 3:1 в Ротердам предишната седмица, Флоренция изпрати Чукарички Белград с 6:0 в Конферентната лига в четвъртък.

И двамата треньори се въртяха правилно в сравнение с международните мачове. Треньорът на Лацио Маурицио Сари направи четири промени (Лазари, Патрик, Гуендузи и Кастеланос на мястото на Хайсай, Касале, Векино и Имобиле), а неговият опонент Винченцо Италиано – шест (Миленкович, Бираги, Артур, Дънкан, Гонзалес и Бонавентура на мястото на Кайоде, Раниери, Лопес, Мандрагора, Барак и Куаме).

Гол на Белтран, признат от VAR

В този последен мач от 10-ия ден на Серия А Лацио и Фиорентина до голяма степен се неутрализираха взаимно през първата част. Единствено в дивите пет минути двата отбора излъчиха заплаха за гол. След като капитанът на Лацио Луис Алберто бе ударил само външната страна на мрежата (12-та), Белтран на практика се наложи в контраатака за предполагаемата преднина (13-та). Но тъй като нападателят беше поел топката с лявата си горна част на ръката, съдията Матео Марсенаро върна гола след намесата на VAR.

Малко по-късно Белтран почти излезе да ликува отново, но този път насочи само срещу гредата (17-и). Тъй като отборите действаха твърде обмислено, на „Стадио Олимпико“ се прибраха в съблекалните без голове, съпроводени от освирквания.

Миленкович твърде тромав

След подновяването на играта домакините от „бианкочелестите“ се подобриха донякъде, но на три пъти пропуснаха да поведат: Фелипе Андерсон (57-и) и Луис Алберто (65-и) не успяха да преодолеят Терачано, Весино пропусна (83-и). Имаше много признаци за безголово равенство – до третата минута на продължението. Миленкович получи топката върху протегнатата си ръка в собствената си шестнайсеторка, след което съдията Марсенаро веднага посочи бялата точка.

Имобиле, който беше заменен по-рано, пое отговорността и беше победител в мача (90.+5.). Докато действителният капитан празнуваше със сълзи на очи – феновете на домакините често скандираха името му – съдията наду свирката.

Победата изкачи римляните на седмо място, само на една точка зад шестия по това време Фиорентина, а четвъртото място в Шампионската лига бе само на три точки, въпреки първоначалния фалстарт в Серия А.

Виолите продължават кампанията си с домакински мач срещу Ювентус в неделя (20:45 ч.), докато Лацио гостува на Болоня в петък (20:45 ч.).