Лацио се докосва до шестото място благодарение на щастливия удар на Имобиле

Lazio Рома влезе в контакт с международните места – след много слаб старт на сезона, забележете. Лидерът Чиро Имобиле вкара от бялата точка с последното действие в мача при победата с 1:0 над намиращия се на върха Фиорентина.

Докато Рома последно претърпя първото си поражение за сезона в Шампионската лига при загубата с 3:1 в Ротердам предишната седмица, Флоренция изпрати Чукарички Белград с 6:0 в Конферентната лига в четвъртък.

И двамата треньори се въртяха правилно в сравнение с международните мачове. Треньорът на Лацио Маурицио Сари направи четири промени (Лазари, Патрик, Гуендузи и Кастеланос на мястото на Хайсай, Касале, Векино и Имобиле), а неговият опонент Винченцо Италиано – шест (Миленкович, Бираги, Артур, Дънкан, Гонзалес и Бонавентура на мястото на Кайоде, Раниери, Лопес, Мандрагора, Барак и Куаме).

Гол на Белтран, признат от VAR

В този последен мач от 10-ия ден на Серия А Лацио и Фиорентина до голяма степен се неутрализираха взаимно през първата част. Единствено в дивите пет минути двата отбора излъчиха заплаха за гол. След като капитанът на Лацио Луис Алберто бе ударил само външната страна на мрежата (12-та), Белтран на практика се наложи в контраатака за предполагаемата преднина (13-та). Но тъй като нападателят беше поел топката с лявата си горна част на ръката, съдията Матео Марсенаро върна гола след намесата на VAR.

Малко по-късно Белтран почти излезе да ликува отново, но този път насочи само срещу гредата (17-и). Тъй като отборите действаха твърде обмислено, на „Стадио Олимпико“ се прибраха в съблекалните без голове, съпроводени от освирквания.

Миленкович твърде тромав

След подновяването на играта домакините от „бианкочелестите“ се подобриха донякъде, но на три пъти пропуснаха да поведат: Фелипе Андерсон (57-и) и Луис Алберто (65-и) не успяха да преодолеят Терачано, Весино пропусна (83-и). Имаше много признаци за безголово равенство – до третата минута на продължението. Миленкович получи топката върху протегнатата си ръка в собствената си шестнайсеторка, след което съдията Марсенаро веднага посочи бялата точка.

Имобиле, който беше заменен по-рано, пое отговорността и беше победител в мача (90.+5.). Докато действителният капитан празнуваше със сълзи на очи – феновете на домакините често скандираха името му – съдията наду свирката.

Победата изкачи римляните на седмо място, само на една точка зад шестия по това време Фиорентина, а четвъртото място в Шампионската лига бе само на три точки, въпреки първоначалния фалстарт в Серия А.

Виолите продължават кампанията си с домакински мач срещу Ювентус в неделя (20:45 ч.), докато Лацио гостува на Болоня в петък (20:45 ч.).