четвъртък, март 28, 2024
HomeFootballКлоп е раздразнен въпреки "бурята" в Ливърпул и потвърждава преговорите със Залцбург

Клоп е раздразнен въпреки „бурята“ в Ливърпул и потвърждава преговорите със Залцбург

След поражението с 0:1 в контролата с РБ Залцбург Юрген Клоп е „наистина“ раздразнен – и разкрива интересна подробност от миналото.

След успешния старт на новия сезон с победите в първия кръг на Купата на ÖFB и в откриващия мач на лигата срещу Винер Аустрия (3:0), РБ Залцбург постави следващия знак на възклицание върху рекорда си с победа с 1:0 над ФК Ливърпул. При престижната победа срещу финалистите в Шампионската лига от предишния сезон младият нападател Бенджамин Сеско вкарва решителния гол пред близо 30 000 зрители.

„Огромни комплименти за манталитета, с който този млад отбор се бори. Те ще отнесат със себе си много опит и се надяваме, че и много самочувствие“, каза видимо ентусиазираният старши треньор Матиас Яйсле по „ServusTV“ след мача. Неговият колега Юрген Клоп пък беше недоволен: „Наистина ни дразни, че загубихме. Новодошлият Дарвин имаше възможност да поведе само след 25 минути, но удари само напречната греда. В замяна на това Сеско даде преднина на Залцбург с 1:0 (31-ви).

Клоп похвали Залцбург: „Харесвам почти всичко, което правят.

Двата отбора направиха много промени през второто полувреме, Клоп включи Мохамед Салах, Върджил ван Дайк, Анди Робъртсън и Трент Александър-Арнолд и постави Залцбург под все по-голям натиск. Залцбургите започнаха да се колебаят, но останаха без допуснат гол. „През последните 30 минути ги нападахме като гръмотевична буря. И разбира се, тогава искате да вкарате гол. През първото полувреме допуснахме твърде много грешки. Бяхме твърде широки, формацията ни не беше правилна. Залцбург се справи много добре“, каза Клоп.

55-годишният специалист като цяло е доволен от представянето на лидерите в австрийската лига: „Харесва ми почти всичко, което правят. Но те са много млади и трябва да се види как ще се справят с това. Не мога да преценя това. Но те определено са подходящи за изненади. Защото те са просто добре позиционирани, агресивни и изключително опасни, особено на контраатака. „

Клоп потвърди разговорите със Залцбург като треньор на Майнц

На пресконференцията Клоп също така разкри, че по времето, когато е бил старши треньор на Майнц 05, е контактувал със Залцбург за треньорска позиция: „Да, тогава имаше разговори.“ Той обаче не пожела да разкрие докъде са стигнали тогава: „Бяхме стигнали толкова далеч, че беше възможно да прекъснем преговорите. Разделихме се приятелски.“

Междувременно треньорът на

Salzburg Яйсле остана доволен най-вече от успешната репетиция преди предстоящия сблъсък с втория в класирането Щурм Грац: „Беше страхотна вечер пред невероятна публика срещу силен съперник. Но това е тестови мач и ние знаем как да го класифицираме. През уикенда се връщаме към лигата срещу силен съперник в първенството. Точките са именно за това. За съжаление днес няма такива.“