петък, март 29, 2024
HomeFootballКлоп е във възторг: "Дарвин ни отвори много врати".

Клоп е във възторг: „Дарвин ни отвори много врати“.

Юрген Клоп увеличи колекцията си от трофеи с ФК Ливърпул, като спечели за първи път „Щита на общността“. Той благодари на новия си нападател за успеха в турнира за Суперкупата на Англия, за който германският треньор го похвали.

35 минути. Толкова време беше необходимо на кралския трансфер на Ливърпул Дарвин, за да окаже решаващо влияние за своя ФК Ливърпул във финала на Community Shield срещу английския шампион Манчестър Сити.

23-годишният нападател първоначално показа само добри признаци и не успя да преодолее вратаря Едерсон малко след като влезе като резерва – но това не го възпря в първия му състезателен мач за червените. Преди Мохамед Салах да направи резултата 2:1, Дарвин принуди Рубен Диас да играе с ръка, което доведе до дузпа, а в продължението на мача сам вкара със зашеметяващ удар с глава. Не е изненадващо, че новият му екип го похвали след това.

„Представянето му трябва да бъде високо оценено“, откри вкаралият 1:0 Александър-Арнолд по „ITV Sport“. Факторът в атака най-накрая е взел решението „и изглежда много жив“. Александър-Арнолд заяви, че Дарвин е показал впечатляващо защо е бил закупен и на какво е способен.

Александър-Арнолд говори за „добра връзка“

Същото важи и за Клоп, който след смяната на нападателя в 59-ата минута заяви, че Дарвин е „участвал във всички опасни ситуации и е открил нещата за нас“. Уругваецът, продължава Клоп, създаде „пространства, които можехме да използваме. Той довърши и сцените.“ Според Александър-Арнолд причината за това е и „добрата връзка с момчетата“.

Като цяло Клоп не беше напълно доволен от състезателния мач в подготовката. И двата отбора бяха видимо далеч от най-добрата си форма, „но това, което направиха и двата отбора с наличното днес, беше невероятно“, каза 55-годишният специалист.

Прозрение на Клоп: „Момчетата са готови“

Обсъждайки мача, който го зарадва много, Клоп каза: „Бях по-доволен от началото, но трябва да кажа, че всичките ни смени бяха от голямо значение. Това беше най-важното нещо, което научих днес: Момчетата са готови.“ Точно като Дарвин, който получи специална похвала от Клоп.