вторник, април 30, 2024
HomeTennisКербер след победата: "Дава ми увереност"

Кербер след победата: „Дава ми увереност“

Една победа от седем мача – това беше рекордът на Анджелик Кербер преди началото на турнира в Индиън Уелс. Там, една година след раждането на дъщеря си, тя има две победи в два мача

След като достигна до третия кръг в Индиън Уелс и победи Йелена Остапенко, Анжелик Кербер подчерта важността на успеха си. „Разбира се, че ми дава увереност, че сега спечелих срещу играч от топ 10“, каза бившата номер едно в света след победата си с 5:7, 6:3, 6:3. След много възходи и падения в двубоя тя успя да спечели втория си пореден мач. Това й помага много, „за да знам, че мога да бъда силна във важните моменти“.

Остапенко беше поставена под номер десет в турнира и заема тази позиция и в световната ранглиста. Кербер е под номер 607 в ранглистата, след като си взе почивка, за да роди дете, и използва четвъртия си мачбол, за да спечели срещу Остапенко след 2:13 часа. В третия кръг тя ще се изправи срещу поставената под номер 17 Вероника Кудерметова от Русия.

За първи път Кербер печели два поредни мача на турнир след завръщането си от отпуск по майчинство. В първия кръг тя бе победила Петра Мартич от Хърватия. Турнирът на твърди кортове в Индиън Уелс е обезпечен с 9,26 млн. щатски долара (около 8,5 млн. евро). „Йелена е силен съперник, тя играе толкова добре през тази година. Знаех, че трябва да играя много добре“, заяви Кербер.

Кербер е майка от една година. Тя се завърна в WTA Tour от януари. Сега тя е спечелила три от деветте мача след завръщането си