hétfő, május 6, 2024
HomeTennisKerber a győzelem után: "Önbizalmat ad"

Kerber a győzelem után: „Önbizalmat ad”

Egy győzelem hét mérkőzésből, ez volt Angelique Kerber rekordja az Indian Wells-i rajt előtt. Ott, egy évvel kislánya születése után két meccsből két győzelemmel áll

Az Indian Wells-i harmadik fordulóba jutás és Jelena Ostapenko legyőzése után Angelique Kerber kiemelte sikere fontosságát. „Természetesen önbizalmat ad nekem, hogy most egy top 10-es játékos ellen nyertem” – mondta a korábbi világelső az 5:7, 6:3, 6:3, 6:3-as győzelem után. A párharc sok hullámvölgye után sikerült megnyernie sorozatban második mérkőzését. Sokat segít neki, „hogy tudom, hogy a fontos pillanatokban erős tudok lenni”.

Ostapenko a tízedik helyen kiemelt a tornán, és a világranglistán is ezt a pozíciót foglalja el. Kerber a 607. helyen áll a ranglistán, miután szünetet tartott a szülés miatt, és a negyedik meccslabdáját kihasználva 2:13 óra után nyert Ostapenko ellen. A harmadik fordulóban a 17. helyen kiemelt orosz Veronika Kudermetova lesz az ellenfele.

Ez volt az első alkalom, hogy Kerber két mérkőzést nyert egymás után egy tornán, mióta visszatért a szülési szabadságáról. Az első fordulóban a horvát Petra Marticot verte. Az Indian Wells-i keménypályás torna 9,26 millió dollárral (mintegy 8,5 millió euró) dotált. „Jelena erős ellenfél, nagyon jól játszott idén. Tudtam, hogy nagyon jól kell játszanom” – mondta Kerber.

Kerber egy éve anyuka. Január óta szerepel újra a WTA Touron. A visszatérése óta eltelt kilenc mérkőzéséből hármat megnyert