събота, април 20, 2024
HomeUEFAКакво мисли Щрайх за Шаде и защо липсва Рьол

Какво мисли Щрайх за Шаде и защо липсва Рьол

Ще има ли ротации в SC Freiburg в Нант? Кристиан Щрайх направи поне няколко намека в сряда вечерта, а един професионалист от редовния състав е с травма

„Добре съм, имах симптоми като болки в крайниците в продължение на два-три дни“, съобщи Щрайх за хода на инфекцията си с корона в Нант в сряда вечерта. Заради нея той пропусна последните два мача срещу Нант (2:0) и Херта БСК (2:2) и се завърна на терена за последната тренировка в сряда сутринта. Въпреки добрия цифров и телефонен обмен в добре сработения треньорски екип, 57-годишният играч е щастлив да се върне в центъра на събитията: „Гледането на мачове пред телевизора не е толкова приятно.“

Много хора са любопитни за избора на Щрайх на персонал в Западна Франция, след като една и съща единайсеторка започна шест пъти наскоро. Ще започне ли вече обявената през лятото ротация? „Отборът игра добре и успешно, играчите останаха здрави“, обясни треньорът на СК постоянството на състава, което е необичайно за английските седмици, но добави: „Разбира се, в близко бъдеще ще има промени.“

Преследването на двубоя увеличава шансовете за стартова единайсеторка на предишните заместници

Кога точно? Самият Щрайх спомена за „много напрегнатата игра“ в Мюнхен в неделя вечер. Двубоят на преследвачите ще бъде най-големият стрес тест за изненадващите вицешампиони в Бундеслигата, които в момента са на две точки пред рекордните шампиони. Това може да увеличи шансовете на настоящите заместници да започнат в Нант в четвъртък вечер. Тогава Щрайх ще може да пусне поне частично отпочинал стартов състав в Байерн.

Освен това Даниел-Кофи Киере, който вкара по един гол в последните три мача, пътува за мача от Лига Европа с мускулни проблеми. Това може да е свободна позиция за Нилс Петерсен, У Йонг Джонг, Лукас Хьолер и Кевин Шаде. Международният играч на U-21 беше „уайлд кард“ за късния изравнителен гол за 2:2 в Берлин в неделя, а наскоро слезе от пейката шест пъти след шестмесечната си почивка (операция на коремните мускули). „Той може да играе 60-70 минути от самото начало“, смята Стрейч. Яник Кайтел, който вкара гола на Шаде в неделя, и Лукас Кюблер също се стремят към единайсеторката.

Röhl трябва да продължи да получава игрово време в 3-та лига

Единственият годен играч, който липсваше в самолета за Нант, беше Мерлин Рьол. „Имахме по-дълъг разговор с него, когато последният път му направиха операция на мъдрец. Казахме му, че ще е по-добре, ако в събота отново играе в трета дивизия. Защото игровото време, което получава в трета дивизия, му помага. Също и за случаите, когато може да се появи на терена в мач от Бундеслигата или Лига Европа след три или четири седмици“, каза Щрайх, обяснявайки ситуацията с юношата до 20 години, който бе привлечен от ФК Инголщат в средата на август за не по-малко от 2,9 милиона евро.

Röhl ще трябва да се задоволи с телевизионния опит и вероятно ще гледа четвъртата победа на съотборниците си в четвъртия им мач в Лига Европа. „Атмосферата е страхотна, всички са готови да надхвърлят границите и да се стремят към следващите три точки със стопроцентова енергия“, обещава с пълна отдаденост постоянният страж Марк Флекен. За разлика от Пирея, където преобладаваха строги мерки за сигурност, включително стриктна сегрегация на феновете, привържениците на СК ще направят съвместно шествие до Стад дьо ла Божоар. С 1500 продадени билета квотата за гости е изчерпана.