szombat, április 20, 2024
HomeUEFAMit gondol Streich Schade-ről és miért hiányzik Röhl

Mit gondol Streich Schade-ről és miért hiányzik Röhl

Forogni fog az SC Freiburg Nantes-ban? Christian Streich szerda este legalábbis tett néhány utalást, a törzsgárda egyik szakembere pedig sérült

„Jól vagyok, két-három napig olyan tüneteim voltak, mint a fájó végtagok” – számolt be Streich a szerda esti nantes-i koronafertőzése lefolyásáról. A két legutóbbi, Nantes elleni (2-0) és a Hertha BSC elleni (2-2) mérkőzést kihagyta emiatt, és a szerda délelőtti utolsó edzésre tért vissza a pályára. A jól összeszokott edzői csapatban a jó digitális és telefonos csere ellenére az 57 éves örül, hogy újra a sűrűjében lehet: „A tévé előtt nézni a meccseket nem olyan kellemes. „

Sokan kíváncsiak Streich nyugat-franciaországi személyválasztására, miután az utóbbi időben hatszor ugyanaz a tizenegy kezdett. Most kezdődik a nyáron már bejelentett rotáció? „A csapat jól és eredményesen játszott, a játékosok egészségesek maradtak” – magyarázta az SC edzője az angol hetekben szokatlan személyi állandóságot, de hozzátette: „Természetesen lesznek változások a közeljövőben.”

A párharc üldözése növeli az esélyt a korábbi pótselejtezők kezdő tizenegyére

Mikor is pontosan? Maga Streich is említette a vasárnap esti müncheni „nagyon intenzív játékot”. Az üldözői párharc lesz a végső erőpróba a Bundesliga meglepetéscsapata számára, amely jelenleg két ponttal előzi meg a rekordbajnokot. Ez pedig növelheti a jelenlegi utánpótlás-válogatottak esélyeit arra, hogy csütörtök este Nantes-ban kezdjenek. Akkor Streich egy legalább részben kipihent kezdőcsapatot tudott pályára küldeni a Bayernnél.

Ráadásul Daniel-Kofi Kyereh, aki az elmúlt három mérkőzésen egy-egy gólt szerzett, izomproblémákkal utazott az Európa Liga-mérkőzésre. Ez egy nyitott pozíció lehet Nils Petersen, Woo-Yeong Jeong, Lucas Höler és Kevin Schade számára. Az U21-es válogatott játékos volt a vasárnapi, késői 2:2-es berlini egyenlítő találat jokere, és a közelmúltban hat hónapos kihagyása (hasizomműtét) után hatszor állt fel a kispadról. „A kezdetektől fogva 60-70 percet tudott játszani” – becsüli Streich. Yannik Keitel, aki vasárnap Schade gólját készítette elő, és Lukas Kübler is a tizenegyesekre hajt.

Röhlnek továbbra is játékidőt kellene kapnia a 3. ligában

Az egyetlen fitt játékos, aki hiányzott a Nantes-ba tartó repülőgépről, Merlin Röhl volt. „Hosszabb beszélgetést folytattunk vele, legutóbb bölcsességfog-műtéten esett át. Mondtuk neki, hogy jobb lenne, ha szombaton ismét a harmadosztályban játszana. Mert a játékidő, amit a 3. ligában kap, segít neki. Arra is, amikor három-négy hét múlva egy Bundesliga- vagy Európa Liga-meccsen pályára léphet” – magyarázta Streich az U20-as válogatott játékos helyzetét, akit augusztus közepén szerződtettek az FC Ingolstadttól nem kevesebb, mint 2,9 millió euróért.

Röhl kénytelen lesz beérni a tévés élményekkel, és valószínűleg negyedik Európa Liga-mérkőzésén nézheti végig csapattársai negyedik győzelmét. „A hangulat nagyszerű, mindenki készen áll arra, hogy túllépje a határokat, és száz százalékos energiával törekedjen a következő három pont megszerzésére” – ígéri teljes odaadással Mark Flekken törzskapus. Pireusszal ellentétben, ahol szigorú biztonsági intézkedések, köztük a szurkolók szigorú elkülönítése volt érvényben, az SC szurkolói közös menetet tartanak a Stade de la Beaujoire-hez. 1500 eladott tikettel kimerült a vendégjegy-kvóta.