неделя, април 28, 2024
HomeNBAЙокич се разписва с трипъл-дабъл: Nuggets побеждават Lakers

Йокич се разписва с трипъл-дабъл: Nuggets побеждават Lakers

Преди началото на новия сезон в НБА Денвър Нъгетс получиха пръстените си за шампионската титла – тогава Никола Йокич и компания победиха Лейкърс.

Защитниците на титлата започнаха новия сезон с категорична победа и веднага поставиха възклицателен знак. След задължителната церемония по връчването на знамето и пръстена за шампионската титла от миналия сезон, във вторник вечер (местно време) Нъгетс надделяха със 119:107. Празненствата явно не само бяха подтикнали домакините на паркета (Йокич: „Това ни даде тласък. Не искахме да позволим това да развали вечерта ни“), но и близо 20 000 зрители в залата, които през целия мач шумно и с възгласи „Аплодисменти“.

Първите точки за новия сезон бяха отбелязани от Антъни Дейвис, но само след няколко минути „Нъгетс“ взеха преднина, междувременно я увеличиха до 18 точки и в хода на мача не я изпуснаха от ръцете си. Лейкърс около ЛеБрон Джеймс (21 точки, 8 борби) не успяха да се доближат до три точки, въпреки всички усилия на суперзвездата и АД.

„Първото полувреме беше страхотно“, заяви Йокич, който още от самото начало записа трипъл-дабъл с 29 точки, 13 борби и 11 асистенции. Запитан дали всичко е свързано със защитата на титлата за Nuggets, той отговори: „Мисля, че имаме шанс, защо не. Ядрото на отбора все още е тук.“