събота, април 27, 2024
HomeBundesliga"Или над стадиона, или във вратата": Кастро дразни VfB

„Или над стадиона, или във вратата“: Кастро дразни VfB

С 2:2 срещу Фюрт Билефелд не само остана непобеден за четвърти пореден път – Арминия изпревари и VfB Щутгарт в таблицата. Отговорен за това: Гонсало Кастро, от всички хора.

Числата, които Гонсало Кастро показа след 15-минутния си кратък престой в неделя вечер, бяха впечатляващи: Една асистенция, два собствени гола и най-важното – гол, с който Арминия Билефелд спечели поне точка срещу Фюрт, който е в дъното на таблицата.

Кастро беше без клуб от половин година, срещу детелината Фюрт той влезе за втори път като уайлд кард, като за първи път пое решаваща роля. И дори Арминия да е очаквала повече от равенство срещу Фюрт, представянето на Кастро е добра новина.

Като 34-годишният мъж застана пред микрофона на DAZN по-късно, той каза: „В крайна сметка можем да сме доволни от точката, защото играта не ни даде повече.“ Билефелд е отправил значително повече удари към вратата (13:6), но Фюрт все пак е бил по-добрият отбор в дълги периоди от мача.

В заключителните етапи обаче именно Кастро с гола си лиши Spielvereinigung от първата им победа навън през сезона. „Или минава през целия стадион, или влиза във вратата“, каза ветеранът за прецизния си удар с левия крак от втория ред, с който изпрати бившия си клуб VfB Stuttgart на директно място за изпадане.

В събота швабите загубиха с 0:2 от РБ Лайпциг, а ден след това Кастро се справи още по-добре – спаси Билефелд от осмо поражение и нанесе още един удар на VfB.