петък, май 3, 2024
HomeFootballИзпълнителят на свободни удари се завърна: CR7 нанася два удара след 13...

Изпълнителят на свободни удари се завърна: CR7 нанася два удара след 13 години

Кристиано Роналдо вкара два требъла в рамките на 72 часа. Поредното завръщане на португалеца към старата му сила предизвика още по-голямо вълнение

Успешният треньор на Байер Леверкузен Хаби Алонсо все още играеше зад него в центъра на полузащитата, когато Кристиано Роналдо за последен път вкара два гола от свободен удар в един мач. На тъчлинията Жозе Моуриньо се радваше към края на първия сезон, в който CR7 получи разрешение да носи „своя“ номер на фланелката на Реал Мадрид, но на никого не му падна челюстта. Двата гола от свободни удари на 26-годишния тогава португалец не бяха сензация по онова време.

Много неща обаче се промениха след победата на „белите“ с 3:1 като гост на ФК Виляреал на 15 май 2011 г. Кристиано Роналдо вече е на 39 години, Алонсо е треньор, Моуриньо вече не е начело, а не Реал Мадрид, а Ал-Наср успя да отпразнува нещо, което бившият изпълнител на свободни удари не беше успявал да направи от почти 13 години.

През последните дни първенецът на Саудитската професионална лига имаше много поводи за радост, като в събота вечерта спечели домакинския си мач срещу Ал-Тай, трениран от бившия специалист в Бундеслигата Лауренциу Регекампф, с 5:1, когато Кристиано Роналдо сътвори безупречен хеттрик между 64-ата и 87-ата минута.

Мане предотврати втория хеттрик

Във вторник вечерта, при гостуването си в клуб Абха, най-накрая последва най-високата победа в състезателен мач в клубната история на Ал-Наср – между 11-ата и 42-ата минута петкратният световен футболист отново се разписа три пъти при победата с 8:0. Този път хеттрик предотврати Садио Мане, който в 33-ата минута направи 3:0. Но два требъла на Кристиано Роналдо в рамките на около 72 часа са достойни за всички почести.

И два свободни удара в един мач – първите два гола срещу клуб „Абха“ – след суша, продължила по-дълго от много кариери. Веднъж под стената, веднъж над нея.

Човек, който е вкарал над 60 свободни удара по този начин, всъщност е забравил изкуството на свободните удари през последните години. Досега той е вкарвал два свободни удара в един мач – през 2008 г. срещу Стоук Сити (за Манчестър Юнайтед), 2009 г. срещу ФК Цюрих и 2011 г. срещу Виляреал (и двата за Реал Мадрид). А след това не е вкарвал от много дълго време. Но във вторник вечерта Кристиано Роналдо отново върна времето назад