неделя, май 5, 2024
HomeTennisЗверев се засрами и се сгромоляса

Зверев се засрами и се сгромоляса

При неблагоприятни условия в Мюнхен най-добрият германски тенисист е победен на четвъртфиналите от 106-ия в света. Зверев е раздразнен и разочарован

Александър Зверев опита всичко. Той излезе на мрежата, сервираше отдолу, разочарова се от съдията – но не можа да намери решение срещу всички шансове и уверен съперник. В студеното и влажно време поставеният под номер едно в схемата от Хамбург загуби с 4:6, 4:6 от чилиеца Кристиан Гарин, победител от 2019 г., на четвъртфиналите на турнира на АТП в Мюнхен.

Зверев даде воля на гнева си, особено във втория сет, и си го изкара на съдията Ричард Хай. „В продължение на три часа валеше без прекъсване. И няма и една мисъл за прекъсване тук“, избухна той. При 2:4 олимпийският шампион допълни: „Ще призная следващите два гейма и след това приключвам тук. Това наистина е нелепо. Подхлъзвам се с всяка своя крачка.“

Седем градуса и постоянен дъжд изнервят Зверев

Зверев бързо гонеше пробив в първия сет при седем градуса, вятър и постоянен дъжд и рядко виждаше почва срещу уверения Гарин. Чилиецът, който сега е едва номер 106 в световната ранглиста, игра до голяма степен без грешки, като многократно нарушаваше ритъма на петия в света с разнообразни удари. След пробив на Гарин за 4:2 във втория сет, той приключи след точно два часа и втори мачбол.

Зверев помаха за кратко на публиката и след това бързо напусна негостоприемния Централен корт. Той все още трябва да чака за първата си победа в турнира тази година, включително за трета титла в Мюнхен след 2017 и 2018 г., след като през последните две години вече не успя да достигне до последните 16 на BMW Open. Зверев ще играе на Мастърса в Мадрид през следващата седмица. Той вече е печелил там два пъти – при много по-добри условия

Зверев: „Кортът не е жив „

Зверев още след откриващата си победа подчерта колко много се бори с условията. Чувствителният студ е „най-голямото предизвикателство“ за него, каза той, „той пречи на играта ми повече от всичко друго“. Освен това, поради високата влажност след непрестанните валежи, „топката не е жива, кортът не е жив“.

По пътя си към финала в неделя Гарин ще се изправи срещу Тейлър Фриц от САЩ. Поставеният под номер 13 в световната ранглиста и трети в Мюнхен играч победи Джак Дрейпър от Великобритания с 4:6, 6:1, 7:6 (7:1). Фриц трябваше да се пребори и с външните обстоятелства. „Трудно е, наистина е студено, вятърът е силен, това са трудни условия“, каза той.