csütörtök, május 2, 2024
HomeTennisZverev zavarba hozza magát és bögrézik

Zverev zavarba hozza magát és bögrézik

Münchenben kedvezőtlen körülmények között a negyeddöntőben a világranglista 106. helyezettjétől szenvedett vereséget a németek legjobbja. Zverev bosszús és frusztrált

Alexander Zverev mindent megpróbált. A hálóhoz ment, alulról adogatott, frusztrált volt a játékvezetővel – de nem talált megoldást minden esély és egy magabiztos ellenféllel szemben. Az első helyen kiemelt hamburgi teniszező hideg és esős időben 4:6, 4:6-ra kikapott a 2019-es győztes chilei Cristian Garintól a müncheni ATP-torna negyeddöntőjében.

Zverev különösen a második szettben szabadjára engedte dühét, és ezt Richard Haigh bírón vezette le. „Három órán keresztül megállás nélkül esett az eső. És egy percig sem gondolkodtam azon, hogy itt megszakítsam” – dühöngött. Az olimpiai bajnok 2:4-nél hozzátette: „A következő két játékot feladom, aztán végeztem itt. Ez tényleg nevetséges. Minden egyes lépéssel csúszok. „

Hét fok és folyamatos eső bosszantja Zverevet

Zverev a hét fokban, szélben és tartósan szitáló esőben gyorsan bréket kergetett az első szettben, és ritkán látott teret a magabiztos Garin ellen. A chilei, aki már csak 106. a világranglistán, nagyrészt hibátlanul játszott, többször is megzavarta a világranglista ötödik helyezettjének ritmusát különböző ütésekkel. Miután Garin egy brékkel 4:2-re alakította a második szett állását, pontosan két óra és a második meccslabda után vége lett.

Zverev röviden integetett a közönségnek, majd gyorsan elhagyta a barátságtalan Centre Courtot. Még mindig várnia kell az idei első tornagyőzelmére, köztük 2017 és 2018 után a harmadik müncheni címére, miután az elmúlt két évben már nem jutott be a legjobb 16 közé a BMW Openen. Zverev jövő héten a madridi Mastersen játszik. Ott már kétszer nyert – sokkal jobb körülmények között

Zverev: „A pálya nem él „

Zverev már a nyitó győzelme után hangsúlyozta, mennyire küzd a körülményekkel. Az érzékeny hideg volt számára a „legnagyobb kihívás”, mint mondta, „ez zavarja a játékomat mindennél jobban”. Ráadásul a szakadatlan esőzések utáni magas páratartalom miatt „nem él a labda, nem él a pálya”.

Garin a vasárnapi döntőbe jutásért az amerikai Taylor Fritz ellen lép pályára. A világranglista 13. helyén álló, Münchenben harmadik helyen kiemelt játékos 4:6, 6:1, 7:6 (7:1) arányban győzte le a brit Jack Drapert. Fritznek a külső körülményekkel is meg kellett küzdenie. „Kemény, nagyon hideg van, erős a szél, nehéz körülmények” – mondta.