събота, май 18, 2024
HomeTennisЗверев достигна четвъртфиналите в Монте Карло

Зверев достигна четвъртфиналите в Монте Карло

Monte Carlo – Най-добрият германски тенисист Александър Зверев достигна четвъртфиналите на турнира на ATP в Монте Карло.

Въпреки че губеше с пробив и в двата сета, 24-годишният олимпийски шампион се наложи с 6:2, 7:5 над испанеца Пабло Кареньо Буста. При 5:4 във втория сет Зверев пропусна два шанса при подаването на Кареньо Буста да реши за себе си пътя към 16-ия кръг. След това той взе четвъртия си мачбол при 6:5 с атака на мрежата.

„Доволен съм. Това беше сравнително високо ниво за втория мач на клей за сезона. Щастлив съм, че преминах в два сета“, заяви Зверев в ефира на Sky. В началото на втория сет е загубил концентрация, каза той по-рано в интервюто на корта. В мача за полуфиналите на турнира на клей от сериите „Мастърс 1000“, който е на стойност около 5,2 милиона евро, германският топ играч ще се изправи срещу Янник Синер от Южен Тирол. Световният номер 12 спечели срещу руския професионалист Андрей Рубльов с 5:7, 6:1, 6:3.

Срещу 19-ия в света Кареньо Буста Зверев загуби първия си сервис гейм с 0:1 и в двата сета, но във всеки случай навакса изоставането си. С четири поредни печеливши гейма световният номер три постави основите на спечелването на първия сет. Във втория сет хамбургчанката изравни резултата до 3:3.

В откриващия си мач в родината си Зверев победи аржентинеца Федерико Делбонис с 6:1, 7:5 и се класира за първия кръг като поставен под номер две. Тъй като сръбският номер едно в света Новак Джокович изненадващо отпадна рано, Зверев е най-високопоставеният играч в турнира. Той се надява да достигне втория си финал тази година в Монте Карло.