неделя, май 5, 2024
HomePremier LeagueЖокерът на Нкунку идва твърде късно: Челси губи в Уулвърхемптън

Жокерът на Нкунку идва твърде късно: Челси губи в Уулвърхемптън

На Коледа все още имаше футбол във Висшата лига. В края на 18-ия ден Уулвърхемптън нанесе четвърто поредно поражение на Челси като гост с 2:1

Вълците, които имаха три точки по-малко от „сините“ след поражението с 3:0 от Уест Хем, направиха две промени в състава на своя мениджър Гари О’Нийл: постоянният страж Жозе Са (завърнал се след контузия в рамото) се върна на вратата на Бентли, а Аит Нури влезе на мястото на Белегард.

Челси наскоро бе спечелил с 2:0 над Шефилд Сряда в Купата на Лигата и с 4:2 дузпи над Нюкасъл, за да достигне до четвъртфиналите на Купата на Лигата. Маурисио Почетино разчиташе на ново трио: Густо, Угочуку и Броя влязоха на мястото на Бадиашиле, Кайседо и Фернандес.

Челси пое контрола върху събитията на стадион „Молиню“ в ранните етапи. Отборът на Почетино показа някои обещаващи комбинации, но в крайна сметка не успя да създаде убедителни възможности за гол, отчасти защото Джаксън не успя да изведе топката на обещаваща позиция срещу предимно компактната защита на „вълците“ (21).

Абсолютният топ шанс: Стърлинг твърде упорит

Предварително Уондърърс не успяха да напреднат в атака, като единственият случай, в който домакините изглеждаха опасни, бе отразен свободен удар на Сарабия (32′). Сините трябваше да поведат още в същата минута: Стърлинг открадна топката от Жоао Гомеш и тръгна към вратата с двама съотборници. Вместо да подаде, той реши да завърши и не успя да преодолее Жозе Са.

Малко преди смяната Уулвърхемптън се събуди и най-накрая стана по-убедителен в най-добрата си фаза – но дори пробилият Хванг не беше насочил достатъчно точно мерника си (45′).

Лемина увенча серията от шансове

Странниците продължиха оттам, откъдето бяха спрели след подновяването на играта. Жоао Гомес (47) и Тоти (48) не успяха да направят резултата 1:0, преди Лемина да може да кимне от ъгъла на Сарабия в схватка с небрежната защита на Челси, без да се налага да скача (51).

Лондончани бяха видимо разколебани и Почетино реагира. Треньорът включи в игра Мъдрик и дълго контузения Нкунку (дебют във Висшата лига) и веднага съживи отбора (59′). Сега „сините“ натиснаха за изравнителен гол, а Тоти (64) и Доусън (65) спасиха отбора си от равенство 1:1, което бе дело на Нкунку и Стърлинг.

След това Уондърърс не намериха голямо облекчение, но постепенно се адаптираха по-добре към по-разнообразната атакуваща игра на гостите. Сините атакуваха, но ставаха все по-отчаяни и затъваха все по-често.

Отговорът на Нкунку идва твърде късно

Уолвърхемптън си мислеше, че е в целта след жертвоготовната работа в защита и джокер гола на Дохърти (90.+3), но беше направил сметките без Нкунку, който отново направи мача вълнуващ с първия си гол във Висшата лига (90.+6).

Изравнителният гол обаче дойде твърде късно и двете серии се запазиха: Уулвърхемптън не е губил нито един от последните си седем домакински мача (4/3/0), докато Челси вече загуби четири поредни гостувания.

Улвърхямптън се изравни по точки със „сините“ и в сряда гостува на Брентфорд, докато Челси е домакин на Кристъл Палас по същото време (начален час 20:30).