петък, май 17, 2024
HomeNBAЕзерняците на Леброн обръщат играта срещу братята Вагнер - Йокич и Дончич...

Езерняците на Леброн обръщат играта срещу братята Вагнер – Йокич и Дончич блестят.

Преди да бъде обявена размяната на Хардън с Клипърс, Денис Шрьодер и братята Вагнер загубиха своите мачове. Никола Йокич и Лука Дончич продължават да добавят към рекорда си трипъл-дабъл. НБА във вторник сутринта.

Напрегнат двубой в Лос Анджелис: Лейкърс обърнаха мача срещу Орландо Меджик около Франц и Мориц Вагнер в последната четвърт и спечелиха със 106:103. Това беше първото поражение за младия отбор около двамата световни шампиони. Франц Вагнер сложи своя отпечатък върху мача с 16 точки и осем борби (Мориц вкара пет точки за дванадесет минути), но в крайна сметка победата спечелиха Леброн Джеймс (19 точки за 33 минути) и неговите Лейкърс. Също и защото Франц Вагнер не успя да вкара последния опит за три точки в коша. Мъж на вечерта беше Антъни Дейвис (26, 19 борби), който свали голяма част от тежестта от плещите на „Краля“, а най-добър реализатор беше Д’Анджело Ръсел (28).

Денис Шрьодер познава усещането за поражение малко по-дълго от братята Вагнер. Капитанът на ДББ загуби третия си пореден мач след откриващата победа с Торонто Раптърс. Канадците отстъпиха с 91:99 на Портланд Трейл Блейзърс, които празнуваха първата си победа за сезона. Шрьодер се отчете с десет точки и осем асистенции, а Деандре Ейтън блесна не толкова с точки (10), колкото с борби (23!). Австрийският център Якоб Пьолтл, който играе за Раптърс, също имаше дабъл-дабъл (14/10).

Номер 58 за Дончич, номер 107 за Йокич

Лука Дончич изведе Далас Маверикс до третата им победа за сезона, записвайки 58-ия си трипъл-дабъл в кариерата при гостуването на безпомощния Мемфис Гризлис. Словенецът отбеляза 35 точки и дузина борби и асистенции при победата със 125:110. Макси Клебер допринесе със седем точки и пет борби от пейката.

Въпреки това защитникът Никола Йокич се отличи при победата на Денвър Нъгетс над Юта Джаз със 110:102. Сърбинът завърши с 27 точки, единадесет асистенции и десет борби, с което направи 107-ия си трипъл-дабъл в кариерата си в НБА – с което звездният център се изравни с ЛеБрон Джеймс и Джейсън Кид (Ръсел Уестбрук води със 198). Нъгетс все още са непобедени, което вероятно ще заинтересува Йокич повече.

Браун и Тейтъм блестят

Третият отбор от НБА с чиста мрежа заедно с Далас и Денвър са високопоставените Бостън Селтикс, които отстъпиха на Вашингтон Уизардс със 126:107. Джейлън Браун (36) и Джейсън Тейтъм (33) бяха лидери в американската столица.