събота, април 27, 2024
HomePremier LeagueЕдна контраатака е достатъчна: Хааланд изстрелва ManCity на второ място

Една контраатака е достатъчна: Хааланд изстрелва ManCity на второ място

Манчестър Сити спечели догонващия мач срещу ФК Брентфорд и се изкачи на второ място във Висшата лига. Гражданите се бориха дълго време, преди Ерлинг Хааланд да завърши една контраатака с апломб

Защото по време на 18-ия мач Манчестър Сити беше на Световното клубно първенство в Саудитска Арабия, мачът от Висшата лига срещу ФК Брентфорд трябваше да бъде преместен. Треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола направи три промени в сравнение с равенството 1:1 срещу ФК Челси и даде дебют на Боб във Висшата лига. Стоунс и Бернардо Силва също започнаха заедно с 20-годишния играч. Аке, Де Бройне и Доку се преместиха на пейката.

Треньорът на Брентфорд Томас Франк също направи три промени: Йоргенсен, Ониека и Виса започнаха в сравнение с поражението с 4:1 срещу ФК Ливърпул. Колинс, Йенсен и Мопей трябваше да отстъпят място на пейката

Сити има проблеми – потокът от шансове не се реализира

Брентфорд беше последният съперник, който победи „гражданите“ на собствения им стадион – през ноември 2022 г. И този път пчелите отново създадоха проблеми на фаворитите: Брентфорд стоеше здраво отзад и устоя на натиска на „небесносините“. Индивидуални шансове като този на Фоден (7-и) не доведоха до нищо.

Сити се изправи и притисна ФК Брентфорд в собствената им половина. Защитата на контраатаките обаче невинаги беше ефективна и гостите на няколко пъти успяха да превключат бързо. Ониека имаше най-добрия шанс, но ударът му беше прекалено центриран към Едерсон (16′).

След малко повече от половин час Сити увеличи темпото и изведнъж създаваше шансове с всяка минута. Бернардо Силва стреля с глава от няколко метра (34′), Аканджи от дистанция (35′) и Рубен Диас с глава (36′) не успяха да преодолеят Флеккен, а Боб бе отказан от Мий, който изчисти от голлинията (37′).

Haaland вкара гол след контраатака

Потокът от шансове приключи преждевременно след почивката: Както и през по-голямата част от първото полувреме, Сити трудно намираше път към противниковото наказателно поле. Защитата на Брентфорд се държеше здраво, докато атаката се криеше в преходни действия.

Именно този метод бе използван от Сити, за да реши мача: Домакините контраатакуваха чрез Родри и Алварес. Тъй като Айер се измъкна, Хааланд имаше свободен терен. Норвежецът запази хладнокръвие и уверено прониза Флеккен (71′).

Вторият гол на Хааланд не беше признат заради засада при изграждането на топката (80′). Тъй като Брентфорд нямаше отговор, небесносините удържаха минимална победа и следващата събота ще бъдат домакини на Борнемут (18:30 ч.). Брентфорд гостува на Уест Хем Юнайтед следващия понеделник (21:00 ч.)