четвъртък, май 9, 2024
HomeBundesligaДруг защитник: Upamecano е аут засега

Друг защитник: Upamecano е аут засега

Притесненията за контузии в защитата на ФК Байерн просто не спират. Дайот Упамекано получи травма в догонващия мач срещу Унион Берлин – и още двама играчи предизвикват притеснения

Упамекано трябваше да бъде заменен след края на първото полувреме срещу Унион Берлин (1:0) в сряда вечер, а Ерик Диер направи своя дебют срещу берлинчани. „Той вече е прегледан и вече има диагноза: фиброзна травма на задната част на бедрото“, каза Томас Тухел за Упамекано на пресконференцията след мача.

„Това, разбира се, е изключително горчиво лично за Упа, но и за нас. Той е почти незаменим в сегашната си форма, почти казах. От много седмици е в абсолютна върхова форма: амбицията, волята за победа и физиката му напоследък са изключителни. Ето защо това толкова много боли всички ни.“ Разбира се, треньорът не искаше да се ангажира с точен престой само няколко минути след мача. Въпреки това Тухел прогнозира, че в случай на контузия на фибрите не става дума за дни, а по-скоро за седмици

Лаймер също бе заменен поради контузия

Но тази вечер нещата не спряха дотук. Конрад Лаймер също трябваше да бъде заменен с контузия и може би също ще трябва да си вземе почивка. Освен това Джошуа Кимих падна тежко на рамото си след схватка и трябваше да бъде лекуван за кратко. Както и при австриеца, „ще трябва да изчакаме и да видим“, заяви Тухел. Поради това най-рано в четвъртък ще стане ясно дали дуото ще бъде на разположение за мача срещу Аугсбург следващата събота.

Тухел: „Няма да изпадаме в паника „

„Нямаме късмет, почти винаги става въпрос за едни и същи позиции“, обобщи Тухел, но също така заяви: „Няма да изпадаме в паника“. Ето защо е малко вероятно трансферните планове на ФК Байерн да бъдат преобърнати в резултат на това. Докато за Норди Мукиеле все още има надежда, трансферът на Киърън Трипиър вече официално е „приключен“