вторник, май 21, 2024
HomeNBAДончич дава предимство на Мавс - Мичъл потапя Селтикс

Дончич дава предимство на Мавс – Мичъл потапя Селтикс

Плейофите в НБА наистина започват да набират скорост – и доведоха до две победи навън в петък вечер. Шокиращо бледите Селтикс бяха осуетени от Донован Мичъл, а Лука Дончич както обикновено взе превес за Мавс

Как далеч ще стигнат Далас Маверикс в тазгодишните плейофи? В петък вечерта Лука Дончич & Ко подхрани надеждите на феновете с изравнителен успех в серията (1:1). Тексасците спечелиха гостуването си на Оклахома Сити Тъндър със 119:110 – и така си осигуриха предимство.

Не е изненадващо, че Дончич поведе, като вкара 16 от своите 29 точки през първата четвърт, след което се концентрира върху други качества (десет борби, седем асистенции). Кайри Ървинг, който реализира само две от осемте си стрелби от игра, блестеше почти изключително като доставчик (11).

Фактът, че Оклахома Сити, най-добрият отбор в редовния сезон, не беше губил повече от месец, показва колко високо трябва да се оцени представянето на Мавс в напрегнатата среща. Последното домакинско поражение дори датира от 27 март (срещу Хюстън Рокетс).

Освен на Дончич тексасците можеха да разчитат и на ролевите си играчи: Пи Джей Уошингтън например вкара 29 точки като словенската суперзвезда, като порази изключително много седем от единадесетте си тройки и събра единадесет борби. Осемнадесетте успешни тройки на Мавс – от 37 опита – също бяха основен фактор за успеха им.

Тъндър отново бяха водени от канадския хайлайфър Шай Гилгейз-Александър, който бе на косъм от трипъл-дабъл (33 точки, 12 борби, 8 асистенции). Той обаче не получи голяма подкрепа.

След двата откриващи мача в Оклахома Сити сега Далас посреща фаворитите два пъти подред у дома

Бостън разочарован – Кавс като през 2018 г.

Вторият резултат от вечерта беше много по-изненадващ: Бостън Селтикс, източният първенец от редовния сезон, претърпя тежко поражение у дома срещу Кливланд Кавалиърс в TD Garden. Резултатът беше отрезвяващ – 94:118 и изравняване на серията (1:1).

Донован Мичъл, който вкара 29 точки и попадна в пет от седемте си опита за три точки – Мичъл вкара 23 от тези 29 точки след втората четвърт – беше особено труден за побеждаване след почивката. Карис ЛеВерт също отбеляза 21 точки. В същото време „Селтикс“ разочароваха по всички показатели, като Джейсън Тейтъм (25 точки) и Джейлън Браун (19 точки) също не успяха да изнесат отбора си.

В крайна сметка „Кавс“ отпразнуваха заслужена и много специална победа като гост: последната им победа в Бостън беше през 2018 г. – когато Леброн Джеймс и неговите „Кавалиърс“ спечелиха седми мач от финалите на конференцията при „Селтикс“.