събота, април 27, 2024
HomeFootballДи Мария, Меси и Лаутаро Мартинес се вихрят: Аржентина спечели Finalissima срещу...

Ди Мария, Меси и Лаутаро Мартинес се вихрят: Аржентина спечели Finalissima срещу Италия

В сблъсъка между победителите в Копа Америка и европейските шампиони Аржентина победи Италия с 3:0 и спечели Finalissima за втори път. За Киелини кариерата в националния отбор на Италия приключва с поражение.

Европейският шампион Киелини би искал да се сбогува с титла в 117-ия си и последен международен мач и по този начин да завърши по подобаващ начин великата си кариера в националния отбор – но това не се случи. Само след 45 минути стана ясно, че победителите в Копа Америка Аржентина не са дошли в Лондон, за да се церемонят.

Напротив, албиселестите започнаха по-добре и натиснаха темпото още в началото, като атакуващата тройка Меси, ди Мария и Лаутаро Мартинес показаха голям ентусиазъм за игра – и бяха отговорни за резултата 2:0 в края на мача.

Меси, ди Мария и Лаутаро Мартинес нанасят удари

Лаутаро Мартинес поведе от близко разстояние (28-и) след добрата работа на Меси. След това нападателят на Интер Милано оформи крайното 2:0 непосредствено преди почивката. Първо той накара Бонучи да изглежда стар на халфовата линия, след това Киелини не можа да проследи подаването към Ди Мария – а Донарума можеше само да погледне зад изстрела на Ди Мария (45.+1).

След добър четвърт час Италия действително се освободи от първоначалния натиск и намери своя път напред. Но или последният пас липсваше, или Ромеро беше на пътя на защитник (19-и), или вратарят Мартинес внимаваше, както при удара с глава на Белоти (21-и) и шута на Барела от дистанция (30-и).

Chiellini остава в съблекалнята

Чиелини, който преди това носеше капитанската лента, не се завърна на терена за второто полувреме, но играта не се промени особено. На Италия продължаваше да ѝ липсва атакуваща мощ, докато Аржентина беше по-решителна и най-вече по-агресивна в решителните двубои.

Ди Мария празнува 2:0 с широко отворена уста.

Дибала вкара последния гол

Албиселесте бяха не само изключително компактни в защита, но и имаха по-добрите шансове. Ди Мария (60-ата, 62-ата) и Меси (65-ата, 69-ата) изпробваха Донарума на два пъти – Ло Селсо дори удари външната мрежа (64-ата). Отсъствието на Имобиле (контузия на глезена) става все по-осезаемо за „скуадра адзура“, почти нищо не върви напред. Само два безобидни опита на Жоржиньо и Локатели (59.).

В последната фаза Аржентина отново намали темпото, но резервата Дибала вкара с нисък удар за 3:0 (90.+4). За втори път от 1993 г. насам Аржентина печели междуконтиненталното сравнение, а освен това осигурява поражение в последния мач на Киелини с фланелката на италианския национален отбор.