четвъртък, април 25, 2024
HomeSerie AДибала вкара два пъти: Рома спечели срещу Монца и остана непобеден

Дибала вкара два пъти: Рома спечели срещу Монца и остана непобеден

AS Roma записа третата си победа в четвъртия си мач срещу AC Monza. Два гола на Пауло Дибала осигуриха победата срещу храбро борещия се за промоция отбор на

След две победи и равенство 1:1 срещу Ювентус Торино треньорът на Жозе Моуриньо AS Roma искаше да остане непобеден срещу AC Monza. Повишеният отбор обаче започна бодро, с много владеене на топката и вертикална игра напред. Рома, явен фаворит в този мач, изглеждаше малко пасивен, но Монца не успя да създаде опасни положения за гол.

Вместо това Рома пое инициативата след 17 минути и малко изненадващо: Абрахам изпрати Дибала в коридор със силен удар с глава. Аржентинецът стреля от пълна скорост и вкара за 1:0.

Дибала добави към актива си – Монца излезе добре от съблекалнята

Голът промени играта в полза на домакините, които очаквано бяха по-добрият и доминиращ отбор. Абрахам не успя да се разпише (25-та минута), а седем минути по-късно не успя да нанесе и удар, който вратарят Ди Грегорио успя да спаси. Дибала обаче продължи решително и прокара топката над линията, за да оформи своя рекорд (32-ра минута).

След почивката Монца отново бе смела и този път се доближи до вратата на съперника, например чрез Петаня (47-и), Калдирола (49-и) и Сенси (51-и). През второто полувреме обаче Рома все повече контролираше мача и упражняваше натиск – след малко повече от час игра домакините стигнаха до 3:0. Роджър Ибанес засече с глава центриране от ъглов удар във вратата на гостите (61.).

В заключителната фаза имаше шансове и от двете страни: Удар на Мачин попадна само в напречната греда (82-ра минута), а Белоти не успя да преодолее Ди Грегорио от другата страна (84-та минута).

Победата на

Rome ги държи непобедени и поне засега на върха на таблицата. В неделя (20.45 ч.) столичани са гости на Удинезе Калчо. На следващия ден Монца ще бъде домакин на Аталанта Бергамо у дома (18.30 ч.)