събота, април 27, 2024
HomeBasketballДжеймс изпревари Абдул-Джабар - изключителният Дончич не може да спре Clippers

Джеймс изпревари Абдул-Джабар – изключителният Дончич не може да спре Clippers

Голдън Стейт Уориърс спечелиха с малко срещу Лос Анджелис Лейкърс. Клей Томпсън наистина се развихри в последната четвърт. От друга страна, Леброн Джеймс достигна следващия важен етап в НБА.

Леброн Джеймс е най-успешният стрелец в историята на НБА и е вкарал повече точки в мачове от основния кръг и плейофите от всеки друг професионален баскетболист. При загубата на Лос Анджелис Лейкърс със 115:117 от Голдън Стейт Уориърс в събота вечер (местно време) Джеймс задмина Карим Абдул-Джабар, който беше отбелязал 44 149 точки в кариерата си. Сега Джеймс има 44 157 точки. В по-престижната категория – точките в мажоретките – Абдул-Джабар, който беше активен от 1969 до 1989 г., все още води с 1861 точки.

„Доста е готино. Невероятно е“, каза треньорът на Лейкърс Франк Вогел преди мача. „Всичко, което е направил през кариерата си, е просто забележително. Затова смятам, че той е най-великият играч в историята.“

Най-добрият хвърляч на Сан Франциско беше Клей Томпсън, който завърши с 33 точки – най-много от близо три години насам. Той записа 16 от своите 33 точки в четвъртата четвърт. Томпсън е пропуснал последните два сезона с Уориърс изцяло заради контузии. Сега той се погрижи Warriors да не допуснат разликата с лидера в лигата Финикс Сънс да нарасне още повече. Първенецът в Западната конференция постигна 46-ата си победа за сезона със 132:105 над Орландо Меджик. Франц Вагнер вкара 12 точки за Magic. Мориц Вагнер отново отсъстваше заради контузия на ребро.

Дончич с 45 точки

За Лейкърс поражението беше особено неприятно въпреки значително по-доброто представяне, защото градският съперник Лос Анджелис Клипърс спечели гостуването си на Далас Маверикс и така постигна важна победа в борбата за местата в плейофите. При победата с 99:97 в Далас дори Лука Дончич, който отново игра отлично, не успя да спре Клипърс. Словенецът отбеляза 45 точки, 15 борби и 8 асистенции, но не успя да предотврати 24-то поражение за сезона срещу съперниците си от Западната конференция. Само преди два дни „Маверикс“ играха с „Клипърс“, а Дончич бе постигнал най-добрия резултат в кариерата си с 51 точки. Междувременно Макси Клебер остана без точка за 22 минути игра. Айзея Хартънщайн записа две точки и пет борби за Клипърс.