вторник, април 23, 2024
HomeChampions LeagueДе Йонг наказва пропуските на Монако и насочва PSV към плейофите

Де Йонг наказва пропуските на Монако и насочва PSV към плейофите

PSV Eindhoven е в плейофите за класиране в Шампионската лига. Холандците победиха Монако у дома в допълнителното време – до голяма степен благодарение на капитана.

Неуспешно начало, яростен финал: Вероятно така може да се опише вторият мач между ПСВ Айндховен и АС Монако.

Veerman удари отново

В сравнение с равенството 1:1 в първия мач треньорите Рууд ван Нистелрой и Филип Клеман не промениха стартовите си състави, а ходът на първите периоди беше подобен: първо, Айндховен беше безмилостен пред вратата. Отново Веерман, който просто беше оставен сам, улучи Нюбел с леден удар (21-ви), след като отборите се бяха изравнили в началната фаза и като цяло бяха създали малко шансове. Само веднъж Головин изпробва вратаря Бенитес (8.).

Нидерландците бяха солидни в защита и смели в предни позиции с щипките си. След корнер Веерман не успя да преодолее Нубел (42-ра минута), както и Бен Йеддер от другата страна от остър ъгъл за доминиращите, но безидейни „монегаски“ (45-та минута).

Maripan първо към алуминия, а след това във вратата

Амболо бе заменен от Воланд на почивката и това се отплати. Швейцарците пресякоха решително топката в схватката, което позволи на Марипан да прахоса топката за пресиращите гости (58.). Малко преди това голмайсторът удари с глава гредата (54 г.).

Монако остана в играта, но пропусна да се разпише за 2:1, като Джокер Диата не успя да уцели Бенитес (61.). Прочутият дебютен гол срещу холандците, които междувременно се бяха разколебали, дойде малко по-късно: капитанът Бен Йеддер се разписа от воле над Бенитес след контраатака (70-та минута), Желсон Мартинс подготви топката с първото си действие след смяната.

Закъснял отговор на Гутиерес към Бен Йедер

Но това не беше последният обрат в нормалното време: всъщност безпомощните възпитаници на Рууд ван Нистелрой изравниха в края чрез удар с глава на Гутиерес (89-и) и трябваше да благодарят на Обиспо, който преди това спаси Емболо в краен случай (88-и).

Embolo уцели напречната греда в допълнителното време – Де Йонг леден

Това прати мача в продължения, които Емболо започна добре с удар с глава в напречната греда (93.). След това дълго време действията бяха малко, а спасяването на Рамальо срещу Диата от по-активните монегаски беше още по-важно (104.).

В крайна сметка обаче именно капитанът беше най-важният за ПСВ: Де Йонг, който вече беше подготвил 2:2, се възползва ледено от свободата си от лявата страна на наказателното поле и с глава вкара за 3:2 – решение (109.) срещу гостите, които в крайна сметка нямаха идеи.

Това означава, че на 16 и 24 август (и в двата случая в 21:00 ч.) ПСВ Айндховен ще се изправи срещу Глазгоу Рейнджърс, който победи Royale Union Saint-Gilloise с 3:0, в последния етап преди плейофите на Шампионската лига. Монако трябва да се задоволи с Лига Европа.