четвъртък, май 2, 2024
HomePremier LeagueДебют на мечтите: Тонали води Нюкасъл до откриваща победа

Дебют на мечтите: Тонали води Нюкасъл до откриваща победа

За около 70 млн. евро Нюкасъл Юнайтед, който бе поет от Саудитска Арабия, се подсили това лято с аса на Милан Сандро Тонали. Този трансфер се отплати директно в първия ден на мача от новия сезон

Успешният треньор на Нюкасъл Еди Хау, разбира се, директно включи в стартовата си единайсеторка топ новака Тонали. 23-годишният италиански национал беше привлечен от модния италиански град преди няколко седмици – доста изненадващо за много фенове на Милан.

И как би могло да бъде иначе? Полузащитникът, който е израснал като фен на „росонерите“, веднага се изяви в първото чуждестранно приключение в младата си кариера. Още от първата секунда Тонали показа, че е обигран, присъства, умее да подава пасове и е в ролята на лидер.

Ранно включване на гол: Бившият играч на Хофенхайм Жоелинтон и Гордън се настаниха силно от лявата страна в 6-ата минута на мача, а защитата на Астън Вила не развихри хватка. В крайна сметка Гордън подаде остро в средата, където влетя Тонали и с артистично опънат крак от няколко метра завърши гола за 1:0.

Диаби също вкара гол в първия си мач

Не е чудно, че препълненият „Сейнт Джеймсис Парк“ в Нюкасъл на Тайн жужеше и празнуваше новия човек – а той беше отпразнуван и от съотборниците си.

Виланите обаче, тренирани от Унай Емери, също играха заедно, като показваха смелост във фазите и играеха добре подреден контраатакуващ футбол на терена. Привлеченият през лятото бивш левскарин Диаби често се включваше и веднага вкара за 1:1. След продължителен пробив атакуващият играч бе оставен свободен в центъра на терена и с лекота отбеляза (11-ата минута).

Пет гола в първия ден на мача

Магьосниците домакини не започнаха да се колебаят, те контролираха ситуацията в тази съботна вечер – с изключение на няколкото добри фази на виланите.

Логичната последица от това: още няколко гола. Най-напред бившият играч на Дортмунд Исак вкара след страхотно центриране на Тонали и чиста намеса на офанзивния защитник Ботман – 2:1 (16). След подновяването на играта Исак вкара решителното 3:1 (58.) с чудесен шут над вратаря Мартинес, а след това влезлите като смяна Уилсън (77.) и Барнс (90.+1) вкараха сами пред Мартинес, за да направят резултата 5:1. Нюкасъл, който се класира и за Шампионската лига, започна новия сезон с анонс към останалата част от лигата.

На предстоящия 2-ри мач Нюкасъл Юнайтед трябва да се изправи срещу действащия шампион Манчестър Сити. Астън Вила приема ФК Евертън един ден по-късно (15:00 ч.).